Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks in één app. Ontdek Storytel nu.
Non-fictie
Iedereen denkt na, maakt afwegingen en neemt beslissingen, of het nu om een persoonlijke kwestie gaat, zoals de keuze van een partner, of een maatschappelijk vraagstuk, zoals de formatie van het nieuwe kabinet. Denken is zo'n vanzelfsprekende activiteit dat we ons niet eens meer afvragen hoe we het doen. Over de manier waarop we denken en hoe we die kunnen verbeteren, gaat Helder Denken – de routeplanner voor je brein.
Met dit boek willen de auteurs een breed publiek helpen helder na te denken over complexe vraagstukken. Het is een inleiding in het op informatievisualisatie gebaseerde denkwerk van De Argumentenfabriek. De lezer krijgt denkgereedschap dat hij kan toepassen op zijn eigen professionele vraagstukken.
'We verzuipen in de gegevens, we zien door de bomen het bos niet meer, we verdwalen in onze eigen databestanden.' Dit zijn klachten van mensen die geen grip hebben op de enorme hoeveelheid informatie die ze moeten verwerken. Door de vraagstukken waarmee ze worstelen uit te tekenen, te visualiseren, krijgen ze weer overzicht. Zoals een navigatiesysteem automobilisten de weg wijst via een aantrekkelijk vormgegeven schermpje, zo wijzen de auteurs je met dit boek vol visueel denkgereedschap de weg in je brein – nooit meer de weg kwijt! Na het lezen van dit boek kun je hoofd- en bijzaken onderscheiden, ken je het verschil tussen stellingen en argumenten, weet je wat een drogredenering is, weet je hoe emoties je denken vertroebelen, doorzie je je eigen denkfouten en die van anderen, kun je beter argumenteren en kun je helder denken.
Wie zijn de auteurs?
De auteurs zijn Kees Kraaijeveld en Suzanne Weusten, beiden psycholoog, ex-redacteuren van de Volkskrant en oprichters van De Argumentenfabriek Denkacademie
© 2013 Kosmos Uitgevers (Ebook): 9789021552514
Publicatiedatum
Ebook: 9 juli 2013
Voor ieder een passend abonnement
Kies het aantal uur en accounts dat bij jou past
Download verhalen voor offline toegang
Kids Mode - een veilige omgeving voor kinderen
Voor wie onbeperkt wil luisteren en lezen.
1 account
Onbeperkte toegang
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Voor wie zo nu en dan wil luisteren en lezen.
1 account
30 uur/maand
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Voor wie Storytel wil proberen.
1 account
10 uur/30 dagen
Spaar ongebruikte uren op tot 50 uur
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Voor wie verhalen met familie en vrienden wil delen.
2-3 accounts
Onbeperkte toegang
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
2 accounts
€18.99 /30 dagenNederlands
België