Näyte
Gladiator Clash - Chris Blake

Gladiator Clash

Gladiator Clash

3.5 4 5 Kirjailija: Chris Blake Lukija: Oliver Hembrough
Saatavilla äänikirjana.
Join Tom on an incredible treasure hunt through time and battle history’s mightiest warriors. The first book in a new time-travelling series – perfect for fans of Beast Quest. When ten-year-old Tom accidentally smashes a statue in a museum he releases Isis, a young Egyptian mummy who has been imprisoned for thousands of years. To break an ancient curse, the duo must travel back in time to find six hidden amulets - battling Gladiators, Knights, Greeks, Vikings, Pirates and Egyptian Warriors! On Tom and Isis’s first adventure they arrive in Ancient Rome. To find the amulet they will have to fight the fiercest gladiator who ever lived! FREE collectable Gaming Cards and fascinating facts with every book!
Kieli: Englanti Kategoria: Lapset Sarja: Time Hunters: 1 Kääntäjä:

Lisätietoa äänikirjasta:

Julkaisija: HarperCollins
Julkaisuvuosi: 2014-02-27
Pituus: 1T 54M
ISBN: 9780007558865
Kommentit

Lue mitä, missä ja milloin haluat – täysin omilla ehdoillasi

Lue kuten haluat! Lataa rajattomasti kirjoja offline-tilaan, lueskele useampaa yhtä aikaa, valitse ihastuttavia tarinoita lapsille tai kokeile kirjaa, jota et tiennyt haluavasi kuunnella. Äänikirjat ja e-kirjat antavat lukemiselle uusia ulottuvuuksia.

Kokeile ilmaiseksi 14 päivää