Slechte gedachten
- Autor
- Editorial
- Idioma
- Holandés
- Formato
- Categoría
Ficción
In zijn vorige prozaboeken, Het bal van Opa Bing en Het land van de wangen bleef Luuk Gruwez steeds heel dicht bij huis. Het waren boeken waarin de directe omgeving en het eigen verleden belicht werden. In Slechte gedachten maakte hij zich voor de verandering eens breed. Niets minder dan NV De Wereld is thans Gruwez' schouwtoneel.
Met de onvervaardheid en ongebreidelde bemoeizucht van een columnist schrijft hij over zulke zaken als de kwaliteit van ons sperma, de jeugd van tegenwoordig, de rookvrije medemens of over Holland, waar een hek om moet. Hij zegent de paus, gedenkt Herman de Coninck, fileert Jean-Luc Dehaene en bewondert Johan Museeuw. En zoals het een ware columnist betaamt stelt hij zichzelf vragen. Is heimwee uit de mode? Mag een mens sentimenteel zijn? Hoe weids georiënteerd ook, het zijn Gruwez' hoogsteigen humeuren en temperamenten die hier worden opgediend en die (deels toch) ook ónze bevliegingen en futiliteiten zijn. Maar zelden zagen we ze zo treffend geformuleerd.
Luuk Gruwez publiceerde bij De Arbeiderspers eerder de dichtbundels Dikke mensen, Vuile manieren (Hugues Pernathprijs 1995) en de bloemlezing Bandeloze gedichten, het Siamees dagboek Onder vier ogen (met Eriek Verpale), de verhalenbundel Het bal van Opa Bing (Geertjan Lubberhuizenprijs 1994) en Het land van de wangen (Privé-domein nr. 226).
© 2011 De Arbeiderspers (Libro electrónico): 9789029576659
Fecha de lanzamiento
Libro electrónico: 23 de agosto de 2011
Libros similares a Slechte gedachten
- Nieuw in New York: Annelore 1 R. Werner
- Rebel met een missie: 40 jaar strijdbaar politicus Eric Van Rompuy
- Abraham Lincoln geschetst in zijn leven en daden: Verrijkte editie. G. W. Bacon
- Een feestdroom: een keuze uit ongebundeld en ongepubliceerd werk Jac. van Looy
- Een verantwoordelijke minister: opstellen over justitie en politiek Winnie Sorgdrager
- Comerás flores Lucía Solla Sobral
- Yesteryear Caro Claire Burke
- La Biblioteca de la Medianoche (AdN) Matt Haig
- La mala hija Pedro Martí
- Zodiac Academy 1. El despertar Susanne Valenti, Caroline Peckham
- El club de las indomables: Por la autora de Criadas y señoras Kathryn Stockett
- La novia gitana (Inspectora Elena Blanco 1) Carmen Mola
- Los Huérfanos Carmen Mola
- Lady Mayfield Julie Klassen
- El baile de las criadas: Premio de Novela Fernando Lara 2026 Marta Platel
- La historia perdida de Eva Fuentes Chanel Cleeton
- Principio, medio, fin Valeria Luiselli
- Malditos Arturo del Burgo
- 25 últimos veranos Stephan Schäfer
- Antes de que todo cambie Manel Loureiro
Explora nuevos mundos
Más de 1 millón de títulos
Modo sin conexión
Kids Mode
Cancela en cualquier momento
Unlimited
Escucha y lee sin límites.
$7.99 /mes
1 cuenta
Acceso ilimitado
Escucha y lee los títulos que quieras
Modo sin conexión + Modo Infantil
Cancela en cualquier momento
