Beethoven
- Autor
- Narrador
- Editor
- 11 Avaliações
3.5
- Séries
42 de 96
- Duração
- 5H 35m
- Idioma
- Holandês
- Formato
- Categoria
Biografias
Al twee eeuwen spreekt Ludwig van Beethoven tot de verbeelding. In de negentiende eeuw werd hij op een sokkel gehesen als martelaar voor de Kunst. In de twintigste eeuw werd hij voor de politieke karretjes gespannen van socialisten en liberalen. Communisten en nationaalsocialisten misbruikten zijn muziek, en hedendaagse politici ontlenen aan hem het Europese volkslied.
Maar Beethoven was op de eerste plaats een zeer begaafd musicus en componist. Hij gaf met zijn onwaarschijnlijk grote veelzijdigheid de muziekgeschiedenis een beslissende wending.
Dit Elementaire Deeltje beschrijft Beethovens leven, karakter en werk, en staat stil bij onder meer Beethovens doofheid, het raadsel van zijn 'Unsterbliche Geliebte' en zijn enige opera 'Fidelio'. Het vormt een prachtige introductie voor mensen die nog niet goed bekend zijn met Beethoven, en bevat volop weetjes en anekdotes voor de echte Beethovenfan.
© 2020 Athenaeum-Polak & Van Gennep (Audiolivro): 9789025311100
Data de lançamento
Audiolivro: 10 de março de 2020
Livros semelhantes a Beethoven
- Wat is kunstgeschiedenis?: Een hoorcollege over de geschiedenis van de kunst als moderne wetenschap Kitty Zijlmans
- Schopenhauer, Nietzsche en de muziek: Een hoorcollege over muzikaal denken Herman Philipse, Leo Samama
- De kleine Freud: zijn psychoanalytische theorie samengevat Arthur Eaton
- Het belang van kunst en cultuur: Een hoorcollege over de waarde van kunst en cultuur voor onze samenleving Leo Samama
- De kleine Couperus: Levenskunst volgens de excentrieke schrijver Rémon van Gemeren
- James Joyce: Een hoorcollege over zijn leven, oeuvre en zijn meesterwerk Ulysses Geert Lernout
- Componisten portretten Thijs Bonger
- Karl Popper & Hannah Arendt: Een hoorcollege over de lessen van twee filosofische critici van het totalitarisme Herman Philipse
- De kosmische komedie Frank Westerman
- Romeo en Julia: In de vertaling van Gerrit Komrij William Shakespeare
- Alles wat je wilt weten over filosofie: Een Time2Learn luistercursus over de grote filosofen Adrienne Simons, Dirkjan van Ittersum, Noortje Henrichs
- De staat van Nederland: Een hoorcollege over de geschiedenis en ontwikkeling van onze verzorgingsstaat Paul Schnabel
- Herodotus: Een hoorcollege over zijn leven en zijn werk Historiën Hein van Dolen
- Luther en de Reformatie: Een hoorcollege over de ontstaansgeschiedenis van het protestantisme Herman Selderhuis
- Het leven als kunstwerk 1 Joep Dohmen
- Harry Potter e a Pedra Filosofal J.K. Rowling
- A gente mira no amor e acerta na solidão Ana Suy
- Pratique o poder do "Eu posso" Bruno Gimenes
- 10 Maneiras de manter o foco James Fries
- 18 Maneiras de ser uma pessoa mais interessante Tom Hope
- O sonho de um homem ridículo Fiódor Dostoiévski
- Mais esperto que o diabo: O mistério revelado da liberdade e do sucesso Napoleon Hill
- talvez a sua jornada agora seja só sobre você: crônicas Iandê Albuquerque
- Jogos vorazes Suzanne Collins
- A metamorfose Franz Kafka
- Gerencie suas emoções Augusto Cury
- Sociedade do cansaço Byung-Chul Han
- Especialista em pessoas: Soluções bíblicas e inteligentes para lidar com todo tipo de gente. Tiago Brunet
- Harry Potter and the Philosopher's Stone J.K. Rowling
- Talvez você deva conversar com alguém: Uma terapeuta, o terapeuta dela e a vida de todos nós Lori Gottlieb
