Tritt ein in eine Welt voller Geschichten
Losy duńskiego policjanta, angielskiego lotnika, dwunastoletniej Niemki oraz niemieckiego i rosyjskiego żołnierza splatają się ze sobą za sprawą pogmatwanych okoliczności II wojny światowej. Życiem każdego z nich rządzi przypadek, ale jednocześnie każdy dąży do tego samego celu: chce przetrwać.
Duński policjant Aksel zostaje aresztowany wraz z tysiącami innych funkcjonariuszy we wrześniu 1944 roku i wywieziony do Niemiec, gdzie trafia do obozu koncentracyjnego. Usiłuje przekonać nazistów, że zaszła pomyłka. Feralnego dnia w ogóle nie powinien być w pracy, znalazł się tam tylko dlatego, że wziął za kogoś dyżur. Kiedy ponowie ujrzy swoją żonę? Czy ktoś ją powiadomi, co się z nim stało? Aksel jest gotów podjąć najbardziej desperacką próbę, by wrócić do domu.
Czas przed śmiercią to powieść w pięciu częściach.
Jesper Bugge Kold jest duńskim pisarzem, dziennikarzem i bibliotekarzem. Zadebiutował w roku 2014 wysoko ocenioną przez krytykę powieścią historyczną „Vintermænd" (Zimowy człowiek), w kolejnych latach opublikował książki „Land i datid" (Kraj w przeszłości) i „Krigsturisten" (Turysta wojenny).
© 2019 SAGA Egmont (Hörbuch): 9788726358230
© 2019 SAGA Egmont (E-Book): 9788726209280
Übersetzer: Agata Lubowicka
Erscheinungsdatum
Hörbuch: 13. Dezember 2019
E-Book: 3. Dezember 2019
Über 600.000 Titel
Lade Titel herunter mit dem Offline Modus
Exklusive Titel und Storytel Originals
Sicher für Kinder (Kindermodus)
Einfach jederzeit kündbar
Für alle, die unbegrenzt hören und lesen möchten.
1 Konto
Unbegrenzter Zugriff
Jederzeit kündbar
Wechsel zu Basic jederzeit möglich
Für alle, die gelegentlich hören und lesen.
1 Konto
20 Stunden/pro Monat
Jederzeit kündbar
Abo-Upgrade jederzeit möglich
Deutsch
Deutschland