Astu lugude lõputusse maailma
Lastele
Emma ja Eetu lähtevät äitinsä kanssa metsään retkelle. He keräävät sieniä, ja kaikilla on mukavaa. Mutta kun lapset jäävät hetkeksi kahdestaan, Emma hätääntyy. Hän on varma, että metsässä liikkuu karhu. Mahtaako äiti nähdä petoa palattuaan takaisin?
Helpon Emma ja Eetu -selkokirjasarjan kolmannessa osassa tutustutaan syksyiseen metsään ja kiehtovaan sienestykseen. Teoksessa käsitellään myös kaikille tuttua pelon tunnetta.
Emman ja Eetun seikkailut sopivat yhteisiin hetkiin aikuisen kanssa, vasta lukemaan oppineille tai vaikka maahanmuuttajalapsille selkokielisyytensä ansiosta. Iloinen kuvitus on Anne Randénin käsialaa.
Marita Hauhia on opettaja ja lasten- ja nuortenkirjailija. Hänelle myönnettiin Laivakello-tunnustuspalkinto vuonna 1996.
Anne Randén on kuvittaja ja graafikko.
© 2022 SAGA Egmont (E-raamat): 9788728264591
Väljaandmise kuupäev
E-raamat: 11. august 2022
Sildid
Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles
Suur valik eestikeelseid raamatuid
Uusi raamatuid iga nädal
Kids Mode - lastesõbralik keskkond
Eesti
Eesti