Loe ja kuula

Astu lugude lõputusse maailma

  • Proovi tasuta
  • Loe ja kuula nii palju, kui soovid
  • Suurim valik eestikeelseid raamatuid
  • Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles
Proovi tasuta
Device Banner Block-copy 894x1036
Cover for Mediamoguli

Mediamoguli

28 hinnangut

3.1

Sari

3 / 7

Kestus
6 h 12 min
Keel
Soome
Vorming
Kategooria

Ilukirjandus

Kun valta sokaisee.

Ajankohtainen tulkinta Shakespearen Kuningas Learista. Tragedia kansainvälisen mediakonsernin johtajasta, jonka valta on sokaissut ja lähipiiri pettänyt.

Mediakeisari Henry Dunbar on teljettynä Meadowmeadeen, yläluokkaiseen parantolaan Englannin maaseudulla, ainoana seuranaan dementoitunut komedianäyttelijä. Dunbar karkaa ylängölle ja pian hänen kannoillaan on koko perhe. Mutta tavoittaako Dunbarin ensimmäisenä hänen rakastettu ja rakastava kuopuksensa Florence vai tämän sisaret Abigail ja Megan, joiden ainoana päämääränä on vapauttaa Dunbar omaisuudestaan. "Uudelleen kirjoittamisesta tulee uudelleen elämistä, ohikiitävä häivähdys Shakespearen saavuttamatonta henkeä. Kaikki muu, trillereiden tapaan, on juonta ja lavasteita." New York Times

Edward St Aubyn on Suomessa tunnettu Patrick Melrose -romaanien kirjoittaja. Romaanit on suomentanut Markku Päkkilä, joka vastaa myös Mediamogulin suomennoksesta.

St Aubyn on syntynyt vuonna 1960, hän on naimisissa ja pariskunnalla on kaksi lasta. Perhe jakaa aikansa Englannin ja Ranskan välillä.

© 2019 Johnny Kniga (Audioraamat): 9789510440926
© 2019 Johnny Kniga (E-raamat): 9789510439845

Tõlkijad: Markku Päkkilä

Väljaandmise kuupäev

Audioraamat: 19. veebruar 2019
E-raamat: 19. veebruar 2019

Sildid

    Vali pakett

    • Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles

    • Suur valik eestikeelseid raamatuid

    • Uusi raamatuid iga nädal

    • Kids Mode lastesõbralik keskkond

    Populaarne

    Unlimited

    14.99 € /kuus

    • Tühista igal ajal

    Proovi kohe

    Unlimited (aastane)

    119.99 € /aasta

    • Säästa 33%

    Proovi kohe