Rakkaus ei pääty kuolemaan.
Kun puoliso kuolee, alkaa matka, joka tuntuu alkuun loputtoman pitkältä. Se on matka itseen ja samalla yhdessä koettuihin hetkiin. Kun menetys tuntuu kaikkein tuskallisimmalta, voi olla vaikea uskoa, että vielä joskus helpottaa. Yhdessä saatu hyvä kirkastuu kuitenkin vähitellen, eikä ikimuistoisista hetkistä tarvitse luopua, vaikka puoliso on kuollut.
Suru, ankara ilo on koskettava kaunokirjallinen teos kumppanin menettämisestä ja kuvaus siitä, millaisia tunteita suruprosessiin kuuluu. Romaani luotaa syvällisesti ikävää mutta myös kirpeää kauneutta, jonka sureva voi alkaa nähdä ympärillään. Suositusta teoksesta on otettu monta painosta ja se on lohduttanut monia vaikeiden tilanteiden kanssa kamppailevia.
Liisa Mäntymies on suomalainen kirjailija, jonka monipuoliseen tuotantoon kuuluu niin romaaneja, novelleja ja esseitäkin.
© 2022 Saga Egmont (Audioraamat): 9788728405505
© 2022 Saga Egmont (E-raamat): 9788728425350
Väljaandmise kuupäev
Audioraamat: 26. oktoober 2022
E-raamat: 1. september 2022
Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles
Suur valik eestikeelseid raamatuid
Uusi raamatuid iga nädal
Kids Mode lastesõbralik keskkond
14.99 € /kuus
1 konto
Kuula ja loe piiramatult
Tühista igal ajal
119.99 € /aasta
1 konto
Kuula ja loe piiramatult
Säästa 33%