Astu lugude lõputusse maailma
3.9
Ilukirjandus
Jotkin matkat on tehtävä kahdesti
James Baileyn Tie luoksesi kertoo huumorintäyteisen tarinan kuusikymppisestä Simonista, joka lähtee elämänsä tärkeimmälle matkalle.
Simon ei olisi koskaan uskonut, että hänen ensirakkautensa, mystinen Sylvie, voisi olla yhden klikkauksen päässä. Vuosikymmenet Simon mietti, mitä ujoista kirjeistä alkaneelle romanssille tapahtui, kunnes – kuinka ollakaan – charmikkaasti ikääntynyt ranskatar löytyy Facebookista.
Muistot tulvivat Simonin mieleen. Päällimmäisenä pähkähullu reissu, joka ei mennyt ihan niin kuin piti, mutta josta jäivät elämän mittaiset muistot. Vain nuorena voi saada niin kreisin päähänpiston, että lähtee pyörällä Bordeaux’hon tapaamaan tyttöä, johon on ihastunut kirjeiden perusteella… vai mitä?
James Baileyn Tie luoksesi on hersyvän hauska ja säkenöivän älykäs romanttinen komedia rakkaudesta, menetyksestä ja ystävyydestä.
Bristolilainen James Bailey (s. 1991) unelmoi kirjailijan urasta jo pienenä. Valmistuttuaan yliopistosta hän ryhtyi työstämään ensimmäistä romaaniaan, joka ilmestyi suomeksi nimellä Kruuna vai klaava?. Tie luoksesi on toinen Baileylta suomennettu romaani.
© 2024 Bazar (Audioraamat): 9789523769700
© 2024 Bazar (E-raamat): 9789523769694
Tõlkijad: Laura Liimatainen
Väljaandmise kuupäev
Audioraamat: 12. detsember 2024
E-raamat: 12. detsember 2024
Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles
Suur valik eestikeelseid raamatuid
Uusi raamatuid iga nädal
Kids Mode lastesõbralik keskkond
Eesti
Eesti
