Blokade på Vesterbrogade og 2018’s ærgrelser (1)

0 Évaluations
0
Episode
50 of 49
Durée
52min
Langues
Danois
Formater
Catégorie
Documents et essais

Hvordan går vi egentlig og har det? Anders Krøll havde mavepine nytårsaften - men det var heldigvis i Paris. Hvad skal Mathias og Anders gøre bedre, anderledes og mindre eller mere af i 2018 bliver også vendt. Mathias vil blandt andet stoppe med at drikke så meget Pepsi Max og begynde at drikke mere vand, og Anders vil gerne stoppe med at spise Magnum mandel i litervis og i stedet spise Solero. Vi spår også om lytternes fremtid i dag, og det går ikke ligefrem stiller for sig, når Anders Krøll og Mathias Helt breder sig ud i studiet i første time af Er Du Sunshine. Vært er Mathias Helt og entouraget består af Anders Krøll

Er Du Sunshine?

Førsteelskeren Mathias Helt og hans entourage, taler om stort og småt og altid fra bagbords point of view. Det er cocktailbærret i en cocktail, som allerede er for meget. Det er krymmel i pangfarver på en softice, som er for stor til at man kan holde den med én hånd.

Mathias Helt (11. september 1989) er en dansk radio- og podcastvært. Efter optagelse på DRs Talenthold, har han været vært på 24syv-radioprogrammerne Er du Sunshine? og BikiniLinjen, DR-radioprogrammerne Absolut Mathias Helt og Et stykke med Bagedysten samt RADIO4-programmet Mathias Helts Talkshow.


Écouter et lire

Entrez dans un monde infini d'histoires

  • Lire et écouter autant que vous le voulez
  • Plus d'un million de titres
  • Titres exclusifs + créations originales Storytel
  • 14 jours d'essai gratuit, puis 9,99 € par mois
  • Annulation facile à tout moment
Essayer gratuitement
Details page - Device banner - 894x1036

Autres podcasts que vous pourriez aimer ...