Dionyzos
- Autor
- Editorial
- Idioma
- Holandés
- Formato
- Categoría
Clásicos
Louis Couperus hield van het zuiden. Hij woonde of verbleef lange tijd in Nice, Venetië, Rome... Hij voelde daar, naar eigen zeggen, de erfzonde van de calvinistische god minder zwaar wegen. In "Dionyzos" kruipt hij zelfs in de huid van zo’n zuidelijk godheid: Dionyzos, de (half)god van wijn, vreugde en roes. Samen met de faun Ampledos schrikt hij voor niets terug om de mensen te onderwerpen aan de roes. Als hij verliefd wordt op Ariadne, komt het tot een breuk met Ampledos. Intussen leidt de cultus van Dyonyzos onder zijn aanhangers tot gruwelijke uitspattingen. Couperus gunt zichzelf eveneens een uitspatting en schreef deze roman in een extatische, hyper-esthetische stijl.
Louis Couperus (1863-1923) was een Nederlands romanschrijver, columnist en dichter. Hij is de auteur van verschillende onverwoestbare klassiekers: "Eline Vere" (een bestseller bij verschijnen), "Van oude menschen, de dingen, die voorbij gaan..." (verfilmd), "De stille kracht"... Hij woonde o.m. in Frankrijk en Italië en reisde de wereld rond. Of zijn romans zich nu afspelen in Den Haag of Djakarta, het heden of het oude Rome, het noodlot speelt altijd een grote rol. Couperus schreef in een meeslepende, emotionele stijl. Zijn verzameld werk bestrijkt vijftig boekdelen.
© 2022 Saga Egmont (Libro electrónico): 9788728438503
Fecha de lanzamiento
Libro electrónico: 15 de julio de 2022
Libros similares a Dionyzos
- Herakles. Deel 2 Louis Couperus
- Majesteit Louis Couperus
- Koning Jan: Verrijkte editie. William Shakespeare
- Een zuil in de mist: van en over Louis Couperus F.L. Bastet
- Droomkoninkje Herman Heijermans
- Onvergetelijke toegewijde trouweloze tijd: gedichten Robert Anker
- Bovenhuids Dimitri Verbelen
- Kwelgeest Corina Kisling, Paul Verhuyck
- Hemelse dieren Barber van de Pol
- Slordig beheer Jan Campert
- El Poder de Estar Solo: Una Dosis de Motivación Acompañada de Ideas Revolucionarias Para una Vida Mejor BRIAN ALBA, Brian Alba
- Harry Potter y la piedra filosofal J.K. Rowling
- Los secretos de la mente millonaria T. Harv Eker
- Cien años de soledad Gabriel García Márquez
- La psicología del dinero: Cómo piensan los ricos: 18 claves imperecederas sobre riqueza y felicidad Morgan Housel
- Cadaver exquisito Agustina Bazterrica
- Alas de sangre Rebecca Yarros
- Una corte de rosas y espinas: Una corte de rosas y espinas 1 Sarah J. Maas
- Cómo Hablar Con Cualquier Persona En Cualquier Lugar Y En Cualquier Momento Nina Maxwell
- Harry Potter y el prisionero de Azkaban J.K. Rowling
- Satanás Mario Mendoza
- La Biblioteca de la Medianoche (AdN) Matt Haig
- Harry Potter y el cáliz de fuego J.K. Rowling
- La hora de los lobos Mario Mendoza
- Prohibido decir toda la verdad Raul Benoit
