Vijf romans
- Autor
- Editorial
- Idioma
- Holandés
- Formato
- Categoría
Novelas
Carry van Bruggen is een van die schrijvers waarvan het werk in hun eigen tijd niet op de juiste waarde is geschat en die pas van een latere generatie de waardering hebben gekregen die ze toekomt. Niet dat Carry van Bruggen in haar eigen tijd ongelezen is gebleven. Maar ze was nu eenmaal een vrouw, en vrouwen schreven `damesromans . En damesromans werden niet gelezen door heren, en zeker niet door de mannen en venten die toentertijd de literaire toon aangaven.
Twee boeken van Carry van Bruggen is dat lot bespaard gebleven, maar dat zijn dan ook geen romans, laat staan damesromans: de grote essays Prometheus en Hedendaags fetischisme. Prometheus was zelfs lange tijd het lijfboek van dé intellectueel van de jaren dertig: Menno ter Braak. Prometheus grote faam heeft tot de misvatting geleid dat in dát boek de ware Carry van Bruggen te vinden zou zijn. Maar het zijn juist haar romans, waarin ze zich het minst verhuld heeft uitgesproken over zichzelf, en daarmee over het leven van de vrouw van haar tijd. Ze beschrijft haar jeugd, zoals in Het huisje aan de sloot (ze was afkomstig uit de Zaanstreek), ze heeft het over haar leven als joods meisje uit een vroom en kleinburgerlijk milieu, compleet met `kleinheidswaan , in De verlatene en in Heleen, en ze is al even openhartig over haar leven als lid van de `tweede kunne in Een coquette vrouw en in Eva, haar meesterwerk. De vijf genoemde titels vormen, maar dan in chronologische volgorde, de inhoud van Vijf romans. Een representatieve keuze, naar geschakeerdheid, als beeld van de schrijfster en van de vrouw van het begin van de vorige eeuw, en naar kwaliteit.
© 2013 Querido (Libro electrónico): 9789021448800
Fecha de lanzamiento
Libro electrónico: 5 de abril de 2013
Libros similares a Vijf romans
- Zeven kerstvertellingen Geerten Meijsing
- Zonder hemd de straat op Marion Bloem
- De god met gouden ballen Marie Kessels
- De nieuwe kok Julia Franck
- Hoor de stad: gedichten Anna Enquist
- Rug aan rug Julia Franck
- De vier jaargetijden Carry Van Bruggen
- Het opstaan Desanne Van Brederode
- In de schaduw Carry Van Bruggen
- Rouw met diertjes Astrid Lampe
- Kus Julien Ignacio
- Ziekte van Middleton Gerrit Krol
- De boeken der kleine zielen. Deel 3. Louis Couperus
- Vossenjagers: en andere verhalen Breece D’J Pancake
- Zoon in Congo: zoektocht naar een vader Leen van den Berg
- Verre vaders Marina Jarre
- Het motief Herbjørg Wassmo
- Het land van de vaders Vamba Sherif
- Toegift: memoires van Corry Brokken Jacqueline de Jong, Corry Brokken
- De zijden draad Marion Bloem
- Broer van God Ivan Wolffers
- Weduwenspek Monika van Paemel
- Vliegers onder het matras Marion Bloem
- Eclips Bernlef
- Walvis spelen: dagboekaantekeningen Ivan Wolffers
- Eva Carry van Bruggen
- De drie rivieren Alfred Birney
- Onweer in de verte: over het sluimerende effect van kanker Ivan Wolffers
- Hapschaar Anneke Brassinga
- Revisor 27 Diverse auteurs
- El Poder de Estar Solo: Una Dosis de Motivación Acompañada de Ideas Revolucionarias Para una Vida Mejor BRIAN ALBA, Brian Alba
- Harry Potter y la piedra filosofal J.K. Rowling
- Los secretos de la mente millonaria T. Harv Eker
- Cien años de soledad Gabriel García Márquez
- La psicología del dinero: Cómo piensan los ricos: 18 claves imperecederas sobre riqueza y felicidad Morgan Housel
- Cadaver exquisito Agustina Bazterrica
- Alas de sangre Rebecca Yarros
- Una corte de rosas y espinas: Una corte de rosas y espinas 1 Sarah J. Maas
- Harry Potter y el prisionero de Azkaban J.K. Rowling
- Cómo Hablar Con Cualquier Persona En Cualquier Lugar Y En Cualquier Momento Nina Maxwell
- Satanás Mario Mendoza
- La Biblioteca de la Medianoche (AdN) Matt Haig
- Harry Potter y el cáliz de fuego J.K. Rowling
- La hora de los lobos Mario Mendoza
- Prohibido decir toda la verdad Raul Benoit
