Loe ja kuula

Astu lugude lõputusse maailma

  • Proovi tasuta
  • Loe ja kuula nii palju, kui soovid
  • Suurim valik eestikeelseid raamatuid
  • Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles
Proovi tasuta
Device Banner Block-copy 894x1036
Cover for Päivät, päivät, päivät

Päivät, päivät, päivät

115 hinnangut

2.8

Kestus
6 h 29 min
Keel
Soome
Vorming
Kategooria

Ilukirjandus

”Minulla ei ollut varaa tulla jätetyksi.”

Bibsillä on kaikki pelissä: poikaystävä, asunto ja varsinkin oma ylpeytensä. Jottei menettäisi kaikkea yhdessä viikossa, hänen on haalittava jostain kasaan pieni omaisuus.

Vielä vähän aikaa sitten rahan hankkiminen oli julkisuudesta tunnetulle Bibsille helppoa, mutta neljänkympin lähestyessä tilanne on muuttunut.

Bibs ei kuitenkaan aio luovuttaa.

Päivät, päivät, päivät on romaani menestyksestä ja menetyksestä, riippuvuudesta ja petoksesta, näkyvyydestä ja näkymättömyydestä.

”Schunnesson kirjoittaa vahvalla draivilla. Sivut vilisevät silmissä enkä halua lopettaa lukemista.”

– Kia Svaetichin, Yle

Tone Schunnesson (s. 1988) ponkaisi Ruotsissa kansakunnan kirjakaapin päälle heti esikoisteoksellaan Tripprapporter (2016). Hän kuuluu nuorten naisten sukupolveen, joka pöyhii ruotsalaista kirjallista kulttuuria ja panee paketin uusiksi.

Aatehistorioitsija, kirjailija ja kirjallisuuskriitikko Carl-Michael Edenborg on kutsunut Schunnessonia kirjalliseksi Peppi Pitkätossuksi, avoimen ihailevaan sävyyn.

© 2022 Johnny Kniga (Audioraamat): 9789510468869
© 2022 Johnny Kniga (E-raamat): 9789510468852

Tõlkijad: Katriina Huttunen

Väljaandmise kuupäev

Audioraamat: 3. mai 2022
E-raamat: 3. mai 2022

Sildid

Vali pakett

  • Kokku üle 700 000 raamatu 4 keeles

  • Suur valik eestikeelseid raamatuid

  • Uusi raamatuid iga nädal

  • Kids Mode lastesõbralik keskkond

Populaarne

Unlimited

14.99 € /kuus
  • 1 konto

  • Kuula ja loe piiramatult

  • Tühista igal ajal

Proovi kohe

Unlimited (aastane)

119.99 € /aasta
  • 1 konto

  • Kuula ja loe piiramatult

  • Säästa 33%

Proovi kohe