Entrez dans un monde infini d'histoires
3.8
Romans d'amour
Tragikoominen kertomus myrkyllisestä ystävyydestä viihdyttää ja yllättää dramaattisilla käänteillään.
Sanna on tavallistakin tavallisempi tilintarkastaja, jonka arjen suurimpia iloja ovat raitiovaunuissa käytyjen keskustelujen salakuunteleminen sekä parvekkeella nautittu tupakka. Sannan lapsuudenystävä Paula ja tämän mies Klaus puolestaan pyrkivät kaikin keinoin näyttämään, että he ovat parempia kuin muut. He asuvat hienostoalueella, pukeutuvat viimeisimmän muodin mukaan ja lukevat kirjat aina alkuperäiskielellä.
Kärsivällisesti Paulan kuuntelijana ja ystävän sijaan lähes assistenttina toiminut Sanna saa viimein tarpeekseen parin elitismistä ja alkaa punoa mielessään suunnitelmaa. Onhan maailmassa sentään olemassa sääntöjä, joita myös nenä pystyssä kulkevien Paulan ja Klausin tulee noudattaa! Kosto ei välttämättä tuo onnea, mutta ainakaan mikään ei ole sen jälkeen ennallaan.
Virve Sammalkorpi (s. 1969) on suomalainen kirjailija, copywriter ja toimittaja. Hän on julkaissut lukuisia romaaneja ja antologioita. Sinkkuleikki oli ehdolla Helsingin Sanomien esikoisromaanipalkinnon saajaksi, ja Metsän keskellä maja oli Runeberg-palkintoehdokas. Paflagonian perilliset sai Savonia-kirjallisuuspalkinnon. Vapaa-aikanaan Sammalkorpi harrastaa palstaviljelyä ja jalkapalloa.
© 2023 SAGA Egmont (Livre audio ): 9788727088631
Date de sortie
Livre audio : 28 septembre 2023
Accès à la bibliothèque complète
Mode enfant
Annulez à tout moment
Pour accompagner vos loisirs
1 compte
15 heures/mois
Pour vos trajets quotidiens
1 compte
30 heures/mois
Pour écouter tous les jours
1 compte
45 heures/mois
Français
France