Écouter et lire

Entrez dans un monde infini d'histoires

  • Lire et écouter autant que vous le voulez
  • Plus d'un million de titres
  • Titres exclusifs + créations originales Storytel
  • 14 jours d'essai gratuit, puis 9,99 € par mois
  • Annulation facile à tout moment
Essayer gratuitement
Details page - Device banner - 894x1036
Cover for Remu
151 évaluations

3.9

Durée
5h 57min
Langue
Finnois
Format
Catégorie

Biographies

Päivitetty, omaääninen elämäkerta Remu Aaltosesta.

Hurriganesista ja Henry Olavi Aaltosen elämästä on kirjoitettu ennenkin, mutta tässä tulee viimeinen sana. Ja sen Remu sanoo niin kuin vain hän osaa.

Remu Aaltosen elämä on ollut ihmeellinen, ei sitä oikein muuten voi kuvailla. Välillä se on koetellut tarinan sankaria kovalla kädellä, joskus silitellyt hellästikin.

Koskaan Remun elämä ei kuitenkaan ole ollut tasaista. Hän on vankilatuomionsa istunut, ihmisrakas rock’n’rollin kunniavanhus, joka on aina valmis auttamaan kaveria, kun tämä apua kaipaa. Vaikka avunpyyntö olisikin tehty huijaustarkoituksessa.

Kirja kertoo Remun elämän ylä- ja alamäet remunkielisesti ja riemumielisesti, isännän äänellä.

”On typerää kiistellä siitä, onko Hurriganes hyvä vai huono. Se on Hurriganes ja sillä siisti. 2 000 vuotta on kiistelty jo siitäkin, oliko Jeesus hyvä vai huono, ja yhä siitä ollaan eri mieltä.”

– Remu Suosikissa 1974

Markku Salo on helsinkiläinen toimittaja, joka on ollut kirjoittamassa muun muassa Tuomari Nurmio -elämäkertaa Dumari sekä suomirock-teosta Jee jee jee – Suomalaisen rockin historia.

© 2022 Johnny Kniga (Livre audio): 9789510464113

Date de publication

Livre audio : 24 mars 2022

Mots-clés

    L’offre Storytel :

    • Accès à la bibliothèque complète

    • Mode enfant

    • Annulez à tout moment

    15 heures

    Pour accompagner vos loisirs

    9.99 € /mois

    Essayer maintenant

    30 heures

    Pour vos trajets quotidiens

    14.99 € /mois

    Essayer maintenant

    45 heures

    Pour écouter tous les jours

    17.99 € /mois

    Essayer maintenant