Kvart i sex - Sex med chefen?

Kvart i sex - Sex med chefen?

4.1 Évaluations
0
Episode
27 of 144
Durée
15min
Langues
Danois
Formater
Catégorie
Documents et essais

Bør man have sex med en kollega? Hvad kan årsagerne være til, at der kan opstå tiltrækning mellem kollegaer på en arbejdsplads - og hvordan håndterer man i så fald denne tiltrækning? Hør Amanda Lagoni og Asgerbo Persson undersøge ovenstående i dette afsnit af Kvart i sex.

‘Kvart i sex’ er et sjovt og seriøst sex-udviklingsprogram for voksne. Du kan forvente kort og kontant snak om det vi alle oplever og kender til, når det kommer til sex, kærlighed og parforhold - også det (og især det), der er svært og gør ondt. De to uddannede og praktiserende sexologer Amanda Lagoni og Asgerbo deler ud af deres viden og praksiserfaring, og giver dig konkrete redskaber og råd til et bedre sexliv. Og alt dette på bare et kvarter!

Amanda Lagoni er uddannet og certificeret Sexolog og Parterapeut fra Sexologiskolen ‘Mercury Uniflow’ på Islands brygge. Hun driver sin egen klinik i København. Derudover holder hun workshops, foredrag og skriver fra magasinet Chrichri.dk.

Asgerbo er certificeret sexolog med speciale i funktionsnedsættelser og mandens seksualitet, og er ophavsmand til handisex.dk. Asgerbo arbejder med alle aspekter af seksualiteten for mennesker med nedsat funktionsevne, og underviser derudover også hjælpepersonale, pårørende og fagfolk.


Écouter et lire

Entrez dans un monde infini d'histoires

  • Lire et écouter autant que vous le voulez
  • Plus d'un million de titres
  • Titres exclusifs + créations originales Storytel
  • 14 jours d'essai gratuit, puis 9,99 € par mois
  • Annulation facile à tout moment
Essayer gratuitement
Details page - Device banner - 894x1036
Cover for Kvart i sex - Sex med chefen?

Autres podcasts que vous pourriez aimer ...