37 Reviews
3.54
Taal
Nederlands
Categorie
Romans
Lengte
8U 29M

Jij krijgt van mij een wit paard cadeau

Auteur: Amalia de Tena Voorlezer: Hymke de Vries Luisterboek en E-book

Jij krijgt van mij een wit paard cadeau van Amalia de Tena is het bitterzoete portret van een jeugd in het door dictator Franco gedomineerde Spanje en het bizarre verhaal van de financiële ondergang van een familie. Gebaseerd op de familiegeschiedenis van de auteur. Voor de lezers van Judith Fanto en Isabel Allende.

Grootgrondbezitters, de De Sotomayors, leven er goed van, totdat ze halsoverkop uit hun zomerhuis moeten vertrekken. Omdat niemand haar vertelt wat er speelt concentreert de dan achtjarige Ana zich op haar leven in het Zuid-Spaanse Mérida, op haar vrienden en op haar zus María del Mar.

Met fantasie, humor en optimisme creëert ze een eigen wereld, terwijl op de achtergrond de vraag waarom haar vader Luis zich zo excentriek gedraagt blijft knagen. Wat brengt hem ertoe om enkele gezichten op familiefoto’s te bekrassen? En waarom is een van de plekken in de gewerenkast leeg? Wanneer Ana ouder wordt en politiek bewust, wordt ze verliefd op een revolutionair en ontdekt ze dat familiegeheimen veel grotere gevolgen hebben dan ze ooit had kunnen bevroeden.

‘Wat een heerlijk personage heeft Amalia de Tena geschapen – en wat een familie. Dat je een vader van een voetstuk kunt laten vallen (en toch van hem blijft houden), dat je het leven van een kind in een dictatuur zo invoelbaar maakt én een lichte toon behoudt: ik heb ervan genoten!’ – Dido Michielsen, auteur van de veelgeprezen roman Lichter dan ik

‘Het gekozen perspectief geeft de roman, die toch stevige thema’s aansnijdt, tegelijk ook een aangename lichtheid. Ana en de andere kleurrijke personages zijn figuren om wie je gaat geven.’- Het Parool

‘Heel bijzonder, nergens sentimenteel, vaak heel geestig.’ – Anna Enquist

‘Een heerlijk familieverhaal, zeker ook dankzij de eigenwijze vertelster.’ – P.F. Thomese

'De wonderbaarlijke veerkracht van een kind, indringend beschreven.' – Wanda Reisel

‘Amalia de Tena kruipt met dit ontroerende verhaal tot in de verste uithoeken van je hoofd en hart. Een schrijfster die er met dit debuut in één klap helemaal staat.’ – Griet Op de Beeck

‘Een ontzettend ontroerend boek. [..] Een heel heftige familiegeschiedenis, maar met veel humor geschreven.’ – Jellie Brouwer in Radio 1 Kunststof

‘Wat een volstrekt originele vertelstem heeft deze bijzondere roman over opgroeien tijdens de Franco dictatuur in Spanje. Amalia de Tena is een aanwinst voor de (Nederlandse) literatuur.’ – Christine Otten

‘Een schitterend boek.’ - Antiliaans Dagblad

© 2022 Ambo | Anthos (Luisterboek) ISBN: 9789026359897 © 2022 Ambo | Anthos (E-book) ISBN: 9789026359064

Ontdek meer