Kliv in i en oändlig värld av stories
Biografier
”Igennem hele min barndom var en fodbold lig med glæde, leg, drømme og udfoldelse. Da jeg på min syvårsfødselsdag fik min første læderbold, tog jeg den med i seng og sov med den ved siden af hovedpuden den første uge. Jeg følte en ubeskrivelig lykke ved at lugte til den og lade hånden strejfe den med jævne mellemrum.”
Tidligere fodboldspiller Erik Rasmussen fortæller om et langt liv i fodboldens tegn. Bogen indeholder en lang række sjove og vilde historier fra hans tid i USA, Mexico og Danmark, og samtidig beskriver den, hvor stor en forskel fodbold kan gøre i et menneskes liv, uanset om man er spiller, træner eller tilskuer.
”Fodbold gør forskel” udkom første gang i 2002.
Erik Rasmussen (f. 1960) er en dansk tidligere fodboldspiller og fodboldtræner. Han har en lang og flot karriere bag sig, hvor han har spillet for en lang række forskellige fodboldklubber rundt om i Danmark.
© 2024 Lindhardt og Ringhof (E-bok): 9788727047294
Utgivningsdatum
E-bok: 11 oktober 2024
1 miljon stories
Lyssna och läs offline
Exklusiva nyheter varje vecka
Kids Mode (barnsäker miljö)
Lyssna och läs ofta.
1 konto
100 timmar/månad
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Lyssna och läs obegränsat.
1 konto
Lyssna obegränsat
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Dela stories med hela familjen.
2-6 konton
100 timmar/månad för varje konto
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
2 konton
239 kr /månadLyssna och läs ibland – spara dina olyssnade timmar.
1 konto
20 timmar/månad
Spara upp till 100 olyssnade timmar
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Svenska
Sverige