Step into an infinite world of stories
Vier jaar na zijn geprezen 1974 - Wij waren de besten komt Auke Kok met de reconstructie van de Europese Kampioenschappen van 1988. De overwinning op de Duitsers in Hamburg leidde tot het grootste spontane volksfeest sinds 1945: eindelijk het 'trauma' over de verloren finale in 1974 uit de weg geruimd, eindelijk had opoe haar fiets terug. Met Marco van Basten en Ruud Gullit als moderne helden was het heerlijk om een Nederlander te zijn. 'Wij houden van Oranje', zong André Hazes, en zo was het.
Kok schildert het portret van de jaren tachtig, van de generatie voetballers die geschiedenis schreven door hun land het tot nu toe enige voetbalgoud te schenken.
Tientallen interviews met spelers, begeleiders en fans leveren een rijk geschakeerd beeld op van de wraak, de moed en de merkwaardige blunders die het EK 88 kenmerkten. En wat vonden de Duitsers er eigenlijk van, dat wij zo gek deden?
In 1988 - Wij hielden van Oranje komt de uitbundige zomer van '88 weer tot leven, een zomer om nooit te vergeten.
© 2009 Thomas Rap (Ebook): 9789060059555
Release date
Ebook: October 31, 2009
Listen and read without limits
800 000+ stories in 40 languages
Kids Mode (child-safe environment)
Cancel anytime
Listen and read as much as you want
1 account
Unlimited Access
Offline Mode
Kids Mode
Cancel anytime
English
International