Listen and read

Step into an infinite world of stories

  • Read and listen as much as you want
  • Over 1 million titles
  • Exclusive titles + Storytel Originals
  • 7 days free trial, then €9.99/month
  • Easy to cancel anytime
Subscribe Now
Details page - Device banner - 894x1036

Geen brug te ver: Het Arnhem van Marcel van Roosmalen

9 Ratings

3.2

Language
Dutch
Format
Category

Biographies

Humor en zelfrelativering – een van de beste columnisten van Nederland schreef een ode aan zijn geboortestad Arnhem

Arnhem is onder meer bekend om zijn Rijnbrug, de slag tijdens de Tweede Wereldoorlog die een groot deel van de stad verwoestte, Burgers’ Zoo, het Openluchtmuseum, de trolleybus, Arnhemse meisjes en het park Sonsbeek. Maar het is vooral de stad waar Marcel van Roosmalen is geboren en getogen. En als hij zijn geboorteplaats opnieuw mocht kiezen, zou het weer deze stad zijn.

Iedereen weet waar de Amsterdammer voor staat, de Hagenees of de Rotterdammer, maar wat maakt een Arnhemmer tot een echte Arnhemmer? Volgens Van Roosmalen zijn dat op de eerste plaats de humor en zelfrelativering. Typerend is ook dat de Arnhemmer altijd het zwartste scenario als uitgangspunt neemt voor zijn doen en laten, dan kan de rest alleen nog maar meevallen. En hij onderscheidt zich door zijn directe manier van communiceren: waar ze elders een smoes verzinnen, windt de Arnhemmer er geen doekjes om. En wat te denken van het motto: je beste vriend dat ben je zelf?

Met Geen brug te ver schreef Marcel van Roosmalen een geestige liefdesverklaring aan Arnhem en zijn inwoners.

De pers over Geen brug te ver

‘Geen brug te ver is een geestige, maar ook aandoenlijke ode aan de “kleinstad” en de inwoners.’ Dagblad de Limburger

‘Het zit ‘m bij de Arnhemmer in de humor en de zelfrelativering. In een nuchtere, directe zwartgalligheid – de Amsterdammer min de grote bek, zeg maar.’ HP/De Tijd

‘Van Roosmalen heeft precies de juiste toon te pakken.’ Arnhems Historisch Tijdschrift

© 2022 Meulenhoff Boekerij (Ebook): 9789402304268

Release date

Ebook: October 1, 2022

Others also enjoyed ...

This is why you’ll love Storytel

  • Listen and read without limits

  • 800 000+ stories in 40 languages

  • Kids Mode (child-safe environment)

  • Cancel anytime

Unlimited stories, anytime

Unlimited

Listen and read as much as you want

9.99 € /month
  • 1 account

  • Unlimited Access

  • Offline Mode

  • Kids Mode

  • Cancel anytime

Try now