Listen and read

Step into an infinite world of stories

  • Read and listen as much as you want
  • Over 1 million titles
  • Exclusive titles + Storytel Originals
  • 7 days free trial, then €9.99/month
  • Easy to cancel anytime
Details page - Device banner - 894x1036

Puch, kot nad koty

4 Ratings

4.3

Series

1 of 10

Language
Polish
Format
Category

Fiction

Puch to kotek tyleż mały, co zarozumiały. Psoci na potęgę i widzi tylko czubek własnego nosa. Młody zwierzak jest jednak otoczony przez grupkę kocich i psich przyjaciół oraz wyrozumiałych ludzi, z opiekunką Katarzyną na czele. Przeżywa z nimi zaskakujące i zabawne przygody, aż w końcu... jego charakter ulega przemianie! Doskonała książka pozwalająca wczuć się w emocje i myśli zwierząt. Interesująca pozycja dla miłośników twórczości Marii Kownackiej.

Utwory Jana Grabowskiego od lat bawią, wzruszają i... wychowują. Pisarz i pedagog specjalizował się w opowieściach o zwierzętach, w których promuje postawę szacunku i wrażliwości wobec naszych mniejszych braci, a także uważność na ich emocje. Bohaterowie tych czułych historii to głównie koty, psy, zwierzęta gospodarskie i leśne oraz ptaki. Jedne mają trudny charakter, inne - przeszłość, o której wolałyby zapomnieć. Wszystkie bez wyjątku są jednak do siebie przyjaźnie nastawione i przeżywają wspólnie szalone przygody.

Jan Grabowski (1882-1950) - autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także twórca podręczników geometrii oraz przewodników po Warmii i Mazurach. Studia na uniwersytetach w Monachium, Paryżu i Krakowie dały mu niezwykle szerokie wykształcenie, które wykorzystywał w swojej pracy zawodowej. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel matematyki, a także na różnych stanowiskach w Ministerstwie Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Po II wojnie światowej zajmował się m.in. ratowaniem zdewastowanych zabytków i dzieł sztuki. Jako pisarzowi największą popularność przyniosły mu opowiadania o zwierzętach kierowane do młodego czytelnika.

© 2022 SAGA Egmont (Ebook): 9788728396582

Release date

Ebook: July 5, 2022

Others also enjoyed ...

This is why you’ll love Storytel

  • Listen and read without limits

  • 800 000+ stories in 40 languages

  • Kids Mode (child-safe environment)

  • Cancel anytime

Unlimited stories, anytime
Time limited offer

Unlimited

Listen and read as much as you want

9.99 € /month
  • 1 account

  • Unlimited Access

  • Offline Mode

  • Kids Mode

  • Cancel anytime

Try now