Listen and read

Step into an infinite world of stories

  • Read and listen as much as you want
  • Over 1 million titles
  • Exclusive titles + Storytel Originals
  • 7 days free trial, then €9.99/month
  • Easy to cancel anytime
Subscribe Now
Details page - Device banner - 894x1036

Zawodzenie zgorzkniałego ojca - cz.7

2 Ratings

5

Series

7 of 12

Duration
1H 5min
Language
Polish
Format
Category

Religion & Spirituality

"Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie", głosi Prawo Murphy’ego. Jakub, ojciec Józefa, święcie w to wierzył.

Choć odziedziczył po dziadku i ojcu wiarę w jedynego Boga, w trudnych sytuacjach nie przychodziło mu łatwo polegać na Bożej pomocy. Za młodu uciekał się chętnie do małych i drobnych oszustw. Na starość popadł w bierność i zgorzknienie.

Gdy stanął przed dylematem, czy pozwolić Beniaminowi udać się ze starszymi braćmi w niebezpieczną podróż do Egiptu, górę wziął głęboko zakorzeniony pesymizm. Spodziewał się tylko najgorszego. Nie potrafił zaufać Bogu. Dopiero pod naciskiem okoliczności, niechętnie zmienił zdanie.

My też miewamy takie "jakubowe" chwile, kiedy wyobraźnia podpowiada nam najczarniejszy scenariusz. Pesymizm/cynizm to nasze mechanizmy obronne. Pozwalają nam uniknąć kolejnego życiowego rozczarowania.

Te schematy myślowe można jednak zmienić. Nie mamy często wpływu na to, co nas spotyka, ale zawsze mamy wpływ na to, jak na te okoliczności reagujemy.

Czy jesteś gotów zastąpić pesymizm nadzieją, a strach - zaufaniem?

Release date

Audiobook: October 21, 2018

Others also enjoyed ...

This is why you’ll love Storytel

  • Listen and read without limits

  • 800 000+ stories in 40 languages

  • Kids Mode (child-safe environment)

  • Cancel anytime

Unlimited stories, anytime

Unlimited

Listen and read as much as you want

9.99 € /month
  • 1 account

  • Unlimited Access

  • Offline Mode

  • Kids Mode

  • Cancel anytime

Try now