ВЗЕМЕТЕ 50% ОТСТЪПКА ЗА 6 МЕСЕЦА Към офертата
2101 отзива
4.48
Поредица
Част 49 от 50
Език
Турски
Категория
Поезия и драма
Дължина
1ч. 21мин.

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

Автор: Ece Temelkuran, Selen Uçer, Seray Şahiner Разказвач: Füsun Demirel, Deniz Çakır, Ayfer Tokatlı, Kadir Çermik, İpek Türktan Kaynak Aудиокнига

Ece Temelkuran'ın aynı isimli kitabından Selen Uçer ve Seray Şahiner tarafından uyarlanan "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır", Deniz Çakır, Füsun Demirel, Kadir Çermik, İpek Türktan Kaynak ve Ayfer Tokatlı'nın seslendirmesiyle bir "bunalım komedisi"ne imza atıyor.

İşte kadın, anlaşılmamış bir şaka gibi havada asılı. Kadın hep en önemli yerini unuttuğu komik bir öyküyü arar. Aslında her öykü, bir tür terk edilmeyle başlar.

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, geçirdiği buhran sonucu evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır. Aynı anda hem eğlenceli ve hem sıra dışı olabilen beş karakterin canlandırdığı oyun, her türlü baskı altında verdiğimiz yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki ‘sistemli karışıklığı’ sorguluyor.

"Anlamak hoşumuza gitmiyordu; çünkü anladığımız şeyleri değiştiremiyorduk."

Ece Temelkuran'ın aynı adlı kitabından uyarlayarak;
Yazan: Selen Uçer - Seray Şahiner
Seslendirenler: Ayfer Tokatlı - Deniz Çakır - Füsun Demirel - İpek Türktan Kaynak - Kadir Çermik
Yöneten: Selen Uçer
Teşekkürler: Yekta Kopan, Ruhi Sarı, Enginay Gültekin, Ece Zereycan

Yapımcılar: Nisan Ceren Göçen - Faruk Özerten
Ses Tasarımı: Erdinç Kaya I Melodika
Editing: Can Akın
Proje Sorumlusu: Naz Güven
Teknik Sorumlu: Hakan Atmaca
Hukuk I Finans Sorumlusu: Evrim Zeybek
Proje Asistanı: Zeynep Çamlılar

2016 senesinde Ece Temelkuran'ın aynı adlı kitabından uyarlanarak Selen Uçer'in rejisi ve Aysa Organizasyon prodüksiyonu ile sahnelen Bütün Kadınların Kafası Karışıktır oyununda katkı sağlamış herkese teşekkürlerimizle.

© 2020 Podacto (Aудиокнига)

Разгледай още от