Tritt ein in eine Welt voller Geschichten
Klassiker
In ‘Een Kaffersche heldin of Oehoehoe en Oezinto’ wordt het verhaal vertelt over de twee tieners Oehoehoe en Oezinto. Zij wonen in Natal (nu Zuid-Afrika) en maken deel uit van de Zoeloe-stam. Mafoeta, de vader van Oezinto, was ooit een machtig opperhoofd. Maar door de oorlog verloor hij al zijn vee, en zo ook zijn macht.
Mafoeta wil voor veel koeien zijn laatste twee dochters, waaronder Oezinto, verkopen. Het opperhoofd van het dorp wil wel trouwen met zijn dochters, maar biedt lang niet zoveel als gehoopt. Daarnaast wil Oezinto helemaal niet trouwen met het opperhoofd, maar met haar geliefde jeugdvriend Oehoehoe. Oehoehoe is echter op de vlucht geslagen omdat hij de koning per ongeluk boos gemaakt heeft. Het opperhoofd duldt geen nee en dwingt Mafoeta zijn dochters aan hem te verkopen. Oezinto is radeloos en besluit op een avond te ontsnappen aan haar lot.
Nynke van Hichtum (1860-1939) was een Friese vertaalster en kinderboekenschrijfster. Ze verzamelde meerdere sprookjes en volksverhalen van over de hele wereld en maakte er verschillende kinderboeken van. Ook vertaalde zij de beroemde verhalen van Winnie de Poeh naar het Nederlands.
© 2022 SAGA Egmont (E-Book): 9788728482452
Erscheinungsdatum
E-Book: 13. September 2022
Über 600.000 Titel
Lade Titel herunter mit dem Offline Modus
Exklusive Titel und Storytel Originals
Sicher für Kinder (Kindermodus)
Einfach jederzeit kündbar
Für alle, die unbegrenzt hören und lesen möchten
1 Konto
Unbegrenzter Zugriff
Jederzeit kündbar
Wechsel zu Basic jederzeit möglich
Für alle, die gelegentlich hören und lesen.
1 Konto
20 Stunden/pro Monat
Jederzeit kündbar
Abo-Upgrade jederzeit möglich
Deutsch
Deutschland