Tritt ein in eine Welt voller Geschichten
Romane
Hilarische, wonderlijke roman over een wetenschapper die de wereld wil vernietigen
Dalkey is een vredig, saai kustplaatsje op pakweg twintig kilometer ten zuiden van Dublin. Maar niets is wat het lijkt. Het is ook de plek waar Augustinus in een onderwatergrot verschijnt, brigadier Fottrell banden lek prikt om te voorkomen dat mensen in fietsen veranderen en James Joyce, die gewoon nog blijkt te leven, bij de Jezuïeten wil. En dan is er ook nog de waanzinnige geleerde De Selby die op ingenieuze wijze de wereld wil vernietigen, waar Mick en Hackett een stokje voor proberen steken. En ondertussen staat in het Colza Hotel mevrouw Laverty onverstoorbaar achter de bar.
In Het Dalkey-archief, de laatste, hilarische roman van het Ierse genie Flann O'Brien, gaan de luiken open, wordt de fantasie ruimhartig binnengelaten en worden de grenzen van de werkelijkheid maximaal opgerekt.
Flann O'Brien, alias Myles na Gopaleen, geboren als Brian O'Nolan (1911-1966), is de derde berg van het drietoppige Ierse hooggebergte Joyce-Beckett-O'Brien en zijn reputatie is alleen nog maar groeiende. Langjarig columnist voor de Irish Times, bekend als mystificator, ontregelaar, spotter, visionair, sterkeverhalenverteller. Zijn vijf romans zijn alle vijf klassiek: At Swim-Two-Birds, The Hard Life, The Third Policeman, An Béal Bocht (The Poor Mouth) en The Dalkey Archive, dat nu voor het eerst in het Nederlands is vertaald.
© 2024 Koppernik (E-Book): 9789083448152
Übersetzer: Robbert-Jan Henkes
Erscheinungsdatum
E-Book: 11. Juli 2024
Über 600.000 Titel
Lade Titel herunter mit dem Offline Modus
Exklusive Titel und Storytel Originals
Sicher für Kinder (Kindermodus)
Einfach jederzeit kündbar
Für alle, die unbegrenzt hören und lesen möchten.
1 Konto
Unbegrenzter Zugriff
Jederzeit kündbar
Wechsel zu Basic jederzeit möglich
Für alle, die gelegentlich hören und lesen.
1 Konto
20 Stunden/pro Monat
Jederzeit kündbar
Abo-Upgrade jederzeit möglich
Deutsch
Deutschland