Tritt ein in eine Welt voller Geschichten
Karel Joan Lodewijk Alberdingk Thijm alias Lodewijk van Deyssel (1864-1952) is één van de meest prominente leden van de Tachtigersbeweging. Hij schreef niet alleen romans en meedogenloze scheldkritieken, maar legde zijn eigen leven vast in duizenden geschriften. In de enorme nalatenschap trof biograaf Harry G.M. Prick briefjes aan, met een – in opdracht van de heer Alberdingk Thijm – door te geven boodschap. Voor heren van stand als Van Deyssel was de telefoon een communicatiemiddel van het meest banale soort. De verzameling ‘telephoonbriefjes’, eigenlijk smsberichten avant la lettre, vormt een merkwaardig en uiterst vermakelijk egodocument.
Arend Jan Heerma van Voss was voorzitter van de vpro en hoofdredacteur van vpro Radio. Hij was regelmatig de interviewer in de marathoninterviews, maar speelde ook gastrollen in films en tv-programma’s, o.a. bij Van Kooten en de Bie. Eerder was hij te horen in de reconstructie van de verloren afleveringen van het hoorspel ‘Sprong in het heelal’. Hij leest naast de ‘telephoonbriefjes’ van Van Deyssel, ook het voorwoord van biograaf Harry G.M. Prick.
Aan mevrouw S.C. Mulder (21-12-1940) ‘Op de bij U genoten thee van hedenmiddag waren: thee, suiker, melk, sinaasappellimonade, half-om-half en triple sec, likeuren […] en een diep bord van rood porcelein met pralines, geconfijte gember en allerlei bruidsuikergoed. Wellicht is deze thee voor herhaling vatbaar op 30 december a.s.’
Lorjé, Grote Houtstraat (1938) ‘De heer Alberdingk Thijm verzoekt vóór 12 uur op zicht eenige eenvoudige inktkokers, die niet gemakkelijk omvallen.’
© 2013 Rubinstein Audio (Hörbuch): 9789047614890
Erscheinungsdatum
Hörbuch: 16. Februar 2013
Tags
Über 600.000 Titel
Lade Titel herunter mit dem Offline Modus
Exklusive Titel und Storytel Originals
Sicher für Kinder (Kindermodus)
Einfach jederzeit kündbar
Für alle, die unbegrenzt hören und lesen möchten
1 Konto
Unbegrenzter Zugriff
Jederzeit kündbar
Wechsel zu Basic jederzeit möglich
Für alle, die gelegentlich hören und lesen.
1 Konto
20 Stunden/pro Monat
Jederzeit kündbar
Abo-Upgrade jederzeit möglich
Deutsch
Deutschland