Meter per seconde
- مؤلف
- دار النشر
Een jonge vrouw verhuist naar het dorpje Velling in West-Jutland, Denemarken. Ze probeert te integreren als ‘aanhang’ van haar vriend die lesgeeft aan de plaatselijke Volkshogeschool. Ze moet zichzelf opnieuw uitvinden en vele vragen dienen zich al snel aan. Hoe moet ze de eigenaar van de supermarkt aanspreken? Hoelang kun je zwijgen in het gezelschap van een vriendin? Zal ze ooit haar rijbewijs halen? Wanneer zal hun zoontje eens iets anders zeggen dan boe?
Met humor en ironie beschrijft Stine Pilgaard het leven van een jong gezin in de huidige tijd. Een kind opvoeden lijkt geen vanzelfsprekendheid meer maar een zoektocht door het internet vol adviezen. Onverbiddelijk maar liefdevol laat ze zien hoe ieder mens op zijn manier worstelt met zichzelf en zijn medemens. Een origineel opgezette roman waarin fijnzinnig proza, een brievenrubriek vol levensvragen en prachtige poëtische liederen elkaar afwisselen.
'Wat een ronduit heerlijk boek.' Het Parool
'Meter/seconde is een scherpe satire op de Deense samenleving. Wie van de columns van Sylvia Witteman houdt, zal ruimschoots aan zijn trekken komen.' - De Volkskrant ****
‘Voor het eerst is een boek van Pilgaard in het Nederlands vertaald. Terecht, want de in Aarhus geboren schrijfster behoort tot de talentrijkste van Denemarken. In het mild satirische Meter per seconde zorgt de Deense Stine Pilgaard voor vermaak met diepgang.’ – De Morgen
'Ontroerend, geestig en onderhoudend.' NBD Biblion
Bekroond met de Weekendavisen Literatuurprijs! De winnaar wordt gekozen door de lezers van deze Deense krant. De jury:
‘De onderscheiding gaat naar een roman waarin alles staat wat we gemeen hebben. Een proza dat spreekt tot – en wordt gelezen door – heel Denemarken (80000 exemplaren verkocht), over geografische en sociale grenzen heen. Geen twee lezers zullen het op precies dezelfde manier waarnemen. Maar het geeft ons een gemeenschappelijke taal, omdat het gaat om wat ons het meest verenigt: dat we mens zijn.’
Stine Pilgaard (Aarhus, 1984) is afgestudeerd aan de Danish Writers Academy en de Universiteit van Kopenhagen en wordt gezien als een van de meest talentvolle schrijvers van haar generatie. Meter per seconde (2020) is haar derde roman en net als de vorige twee een groot succes in Denemarken. Film- en televisierechten van alle drie haar romans zijn gekocht door Nordisk Film.
© 2021 Uitgeverij Oevers (كتاب إلكتروني): 9789492068811
ترجمة: Edith Koenders, Adriaan van der Hoeven
تاريخ النشر
كتاب إلكتروني: ٢٦ أغسطس ٢٠٢١
كتب مشابهة لـ Meter per seconde
- schervenstad Hanan Faour
- Geel is de kleur van de zomer Klaas Knooihuizen
- Teer Wided Bouchrika
- Loutering Luuk Imhann
- Winterbloeiers Yentl van Stokkum
- Bloedzang Caro Van Thuyne
- Nachtman Janneke Holwarda
- Lalalanding Emily Kocken
- Stakker Matias Faldbakken
- Alle mensen die ik ken: Een leven verzameld Lisa Huissoon
- Beesten die je niet mag schieten Femke Brockhus
- Kleihuid Herien Wensink
- Lucca Jens Christian Grøndahl
- Lieve Hannibal: Schrijver in New York, Jeruzalem en Tunesië Merijn de Boer
- Handleiding voor poetsvrouwen Lucia Berlin
- November en ik Delfien Vanden Heede
- Als ik je eenmaal mijn verhaal heb verteld Christine Otten
- Voor God en de Sociale Dienst Nicolien Mizee
- Zeiseman Martha Heesen
- De massagesalon Thomas Heerma van Voss
- De dwaler Roos van Rijswijk
- De goddelijke comedyclub Christiaan Weijts
- Verder kijken Esther Kinsky
- Het uur van het violet Katie Roiphe
- De paradijstuin Zsuzsa Bánk
- Ik zeg Emily Yentl van Stokkum
- Vrijstaat Lux Mathias Pagnaer
- Mevrouw Caliban Rachel Ingalls
- Het Liegend Konijn 2022/2: Tijdschrift voor hedendaagse Nederlandstalige poëzie Jozef Deleu
- De gelukkigen Yolanda Entius
- De eerste maandag van de maand: roman Peter Zantingh
- فن اللامبالاة: لعيش حياة تخالف المألوف مارك مانسون
- العادات الذرية جيمس كلير
- أوراق شمعون المصري الموسم الأول أسامة عبد الرءوف الشاذلي
- أرض زيكولا عمرو عبدالحميد
- أغنية الجليد والنار: لعبة العروش جورج ر. ر. مارتن
- هاري بوتر وحجر الفيلسوف: Harry Potter and the Philosopher's Stone ج. ك. رولينج
- المطارد حسن الجندي
- بريد الليل هدى بركات
- Harry Potter and the Philosopher's Stone J.K. Rowling
- القيصر: التاريخ السري لفلاديمير بوتين طاهر المعتز بالله
- لأ بطعم الفلامنكو د. محمد طه
- الجريمة والعقاب فيودور دوستويفسكي
- سرّ الأسرار دان براون
- حوار مع صديقي الملحد مصطفى محمود
- الدحيح - ما وراء الكواليس طاهر المعتز بالله
ما مميزات اشتراك Storytel؟
أكثر من 200000 عنوان
وضع الأطفال (بيئة آمنة للأطفال)
تنزيل الكتب للوصول إليها دون الاتصال بالإنترنت
الإلغاء في أي وقت
شهري
قصص لكل المناسبات.
89 EGP /شهر
حساب واحد
حساب بلا حدود
1 حساب
استماع بلا حدود
إلغاء في أي وقت
سنويا
قصص لكل المناسبات.
708 EGP /سنة
حساب واحد
حساب بلا حدود
1 حساب
استماع بلا حدود
إلغاء في أي وقت
6 أشهر
قصص لكل المناسبات.
474 EGP /كل 6 أشهر
حساب واحد
حساب بلا حدود
1 حساب
استماع بلا حدود
إلغاء في أي وقت
