Novela
In zijn vorige prozaboeken, Het bal van Opa Bing en Het land van de wangen bleef Luuk Gruwez steeds heel dicht bij huis. Het waren boeken waarin de directe omgeving en het eigen verleden belicht werden. In Slechte gedachten maakte hij zich voor de verandering eens breed. Niets minder dan NV De Wereld is thans Gruwez' schouwtoneel.
Met de onvervaardheid en ongebreidelde bemoeizucht van een columnist schrijft hij over zulke zaken als de kwaliteit van ons sperma, de jeugd van tegenwoordig, de rookvrije medemens of over Holland, waar een hek om moet. Hij zegent de paus, gedenkt Herman de Coninck, fileert Jean-Luc Dehaene en bewondert Johan Museeuw. En zoals het een ware columnist betaamt stelt hij zichzelf vragen. Is heimwee uit de mode? Mag een mens sentimenteel zijn? Hoe weids georiënteerd ook, het zijn Gruwez' hoogsteigen humeuren en temperamenten die hier worden opgediend en die (deels toch) ook ónze bevliegingen en futiliteiten zijn. Maar zelden zagen we ze zo treffend geformuleerd.
Luuk Gruwez publiceerde bij De Arbeiderspers eerder de dichtbundels Dikke mensen, Vuile manieren (Hugues Pernathprijs 1995) en de bloemlezing Bandeloze gedichten, het Siamees dagboek Onder vier ogen (met Eriek Verpale), de verhalenbundel Het bal van Opa Bing (Geertjan Lubberhuizenprijs 1994) en Het land van de wangen (Privé-domein nr. 226).
© 2011 De Arbeiderspers (Libro electrónico): 9789029576659
Fecha de lanzamiento
Libro electrónico: 23 de agosto de 2011
Más de 650.000 títulos
Kids mode
Modo sin conexión
Cancela cuando quieras
Para los que quieren escuchar y leer sin límites.
8.99 € /mes
1 cuenta
Acceso Ilimitado
Escucha y lee los títulos que quieras
Modo sin conexión + Kids Mode
Cancela en cualquier momento
Para los que quieren compartir historias con su familia y amigos.
Desde 15.99 € /mes
2-3 cuentas
Acceso Ilimitado
Escucha y lee los títulos que quieras
Modo sin conexión + Kids Mode
Cancela en cualquier momento
Tú + 1 miembro de la familia
2 cuentas15.99 € /mes