Entrez dans un monde infini d'histoires
3.3
1 of 3
Policiers et suspense
Paula Roos viettää rauhaisaa eläkeläisen arkea Helsingin Kruununhaassa. Kun hänen taloyhtiössään tapahtuu itsemurha, Paulan tuntosarvet nousevat pystyyn. Onko kuollut nainen voinut todella riistää hengen itseltään? Pikkuhiljaa Paula alkaa epäillä, että naisen kuolemaan liittyy antiikkinen lipasto – ja Paulan on koko ajan vaikeampaa uskoa, että kyseessä olisi todella ollut itsemurha. Mihin lipasto on naisen asunnosta oikein kadonnut? Ja miksi kukaan tappaisi lipaston vuoksi?
"Antiikkilipasto" on Anja Gustafssonin jännittävä cosy crime -dekkari, joka sopii myös antiikin ystäville.
Eläkkeellä olevan Paula Roosin arki ei käy pitkäksi, kun hän ratkoo rikoksia. Terävä Roos huomaa asioita, jotka jäävät jopa kokeneilta poliiseilta huomaamatta.
Anja Gustafsson (1944–2012) oli Siilinjärvellä syntynyt kirjailija, joka julkaisi kolme dekkaria. Dekkareissa seikkailee mysteerejä ratkova eläkeläinen Paula Roos.
© 2021 SAGA Egmont (Livre audio ): 9788726949391
Date de sortie
Livre audio : 27 octobre 2021
Mots-clés
Accès à la bibliothèque complète
Mode enfant
Annulez à tout moment
Pour accompagner vos loisirs
1 compte
15 heures/mois
Pour vos trajets quotidiens
1 compte
30 heures/mois
Pour écouter tous les jours
1 compte
45 heures/mois
Français
France