Entrez dans un monde infini d'histoires
4.2
Documents et essais
”Amalie Langballe skriver blændende godt” ❤️❤️❤️❤️❤️ - Politiken
Ni præster. Ni kriser. Et år med angst og bæven. Hen over et år har journalist og forfatter Amalie Langballe talt med præster fra hele landet om de kriser og bevægelser, der former den tid, vi lever i.
Med udgangspunkt i emner som klimaforandringer, pandemi, internetafhængighed og generationsopgør spørger hun: Hvordan er man i en verden, hvor farten tilsyneladende aldrig sænkes? Hvordan er man – kort sagt – i kaos?
Svarene er lige så forskellige som emnerne selv, men tilsammen udgør de et forsøg på at navigere i det kaos, som tilværelsen er fuld af, og måske endda at lære at elske det liv, du er blevet givet.
Forsøg udi håb er en personlig samtalebog om nogle af de bevægelser - gode og dårlige - der præger vores samtid. Bogen er til dig, der synes, at de seneste år har været lidt rigeligt kaotiske.
”Langballe lyser, når hun skriver” ⭐️⭐️⭐️⭐️ - Berlingske
”Tankevækkende … bliver hos læseren efter sidste punktum” ⭐️⭐️⭐️⭐️ - Kristeligt Dagblad
© 2021 People's (Livre audio ): 9788772384832
Date de sortie
Livre audio : 16 juin 2021
Mots-clés
Accès à la bibliothèque complète
Mode enfant
Annulez à tout moment
Pour accompagner vos loisirs
1 compte
15 heures/mois
Pour vos trajets quotidiens
1 compte
30 heures/mois
Pour écouter tous les jours
1 compte
45 heures/mois
Français
France