Écouter et lire

Entrez dans un monde infini d'histoires

  • Lire et écouter autant que vous le voulez
  • Plus d'un million de titres
  • Titres exclusifs + créations originales Storytel
  • 14 jours d'essai gratuit, puis 9,99 € par mois
  • Annulation facile à tout moment
Essayer gratuitement
Details page - Device banner - 894x1036

Het bos van de legenden

36 Évaluations

3.9

Série

1 of 4

Durée
5H 41min
Langues
Néerlandais
Format
Catégorie

Policiers et suspense

Het beveiligingsbedrijf van de half-IJslandse Laufey Gísladóttir wordt door een rijke zakenman ingehuurd om een horlogediefstal op te lossen. Tijdens de werkzaamheden in de Achterhoekse villa wordt Lotte, de au pair van het gezin, echter vermoord aangetroffen in het aangrenzende bos.

Laufey beseft dat haar beveiligingsmaatregelen misschien meer aanknopingspunten kunnen bieden in het politieonderzoek. Samen met haar collega Niels, een hacker met pleinvrees, zoekt ze uit wat er met Lotte gebeurd is. Is ze vermoord door dezelfde serie-aanrander die al eerder in het bos toegeslagen heeft? Is er een verband tussen de moord en de gestolen horloges? En wat heeft Lucien, de baldadige zoon van de zakenman, met de zaak te maken?

Islasec detectives

Voor een schrijfwedstrijd gebruikte de auteur van de Islasec-reeks het pseudoniem Kevin de Haan. Vanwege een voorliefde voor detectives werd besloten om later onder dit pseudoniem detectiveverhalen te schrijven. De verhalen spelen zich af in de Achterhoek en hebben door hoofdpersoon Laufey Gísladóttir een IJslands tintje. Van Kevin de Haan verschenen ‘Het Bos van de Legenden‘, ‘De Schat in het Klooster‘ en ‘De Schaduw over de School‘. Deze drie boeken maken deel uit van de reeks over het beveiligingsbedrijf Islasec.

Kevin de Haan (pseudoniem) is de auteur van de Islasec Detectives.

Kevin is 40 jaar en woont in Utrecht, maar is ook vaak in de Achterhoek en de Liemers te vinden voor research of familiebezoek. De auteur heeft in het verleden een tijdje in IJsland gewoond, en heeft daar een studie gedaan naar plaatselijke volksverhalen en legendes. Bij terugkomst viel het hem op dat veel thema’s van dit soort verhalen sterk overeenkomen met Nederlandse volksverhalen.

Dat is misschien de reden waarom deze elementen ook een grote rol spelen in de serie detectiveromans over Islasec, het Achterhoeks beveiligingsbedrijf van Laufey Gísladóttir en haar collega Niels. De verhalen zijn vormgegeven als een moderne ‘whodunit’: vlot geschreven en met een knipoog op zijn tijd, zoals een echte detectiveroman hoort te zijn. Met als toevoeging een vleugje cybersecurity, omdat Kevin waarde hecht aan digitale technieken die realistisch zijn weergegeven.

© 2022 SAGA Egmont (Livre audio ): 9788728366745

Date de sortie

Livre audio : 8 juillet 2022

Mots-clés

D'autres ont également apprécié ...

  1. Paternoster Luc Vos
  2. De boekenmoord Sandra Berg
  3. Inspecteur Vosmeer en de moorden op de boulevard John Brosens
  4. Het meisje in de Gender Andrej Verhoeks
  5. Moord op het eiland Josh Lanyon
  6. Voor niets gaat de zon op Sander Blom
  7. Bot voor bot Kathy Reichs
  8. De geloofsbrief Andrej Verhoeks
  9. De zaak Borman Gerard Nanne
  10. Moord aan haar deur: Een Gezellig Victoriaans Mysterie van Kruiden, Spookverschijningen en een Hoogst Ondamesachtige Verdachte Zia Bellamy
  11. Rode skelter: Drie moorden, één veroordeelde moordenaar. Maar wie is de ware schuldige? Nathalie Pagie
  12. De dienstmeid en het landhuis: Een mysterieuze moord (De dienstmeid en het landhuis cozy-mysterie – Boek 1) Fiona Grace
  13. Op zoek naar Dawid Gerard Nanne
  14. Rancune Desirée Tonino
  15. Moord aan tafel Tom Hillenbrand
  16. De onmogelijke opgave Belinda Bauer
  17. Sla Nooit Op De Vlucht (Een May Moore-Thriller - Boek 1) Blake Pierce
  18. De Smaak van venijn Alan Bradley
  19. Het meisje uit de Seine Guillaume Musso
  20. Nooit meer Rob van Dorssen
  21. De man van nummer 12 Helene Flood
  22. In Knokke! Nadine Monfils
  23. Lijkbloem Anne Mette Hancock
  24. Naamloos Alice Turner
  25. De overstroming Michael McDowell
  26. Wolfskinderen: Hoog in de bergen ligt de geïsoleerde gemeenschap Jakobsladder. Dit is geen plek om te leven. Dit is een plek waar je verdwijnt. Vera Buck
  27. Het domino-effect Carolina Angelis
  28. De pot overspeeld: Waar verberg ik het lijk? Annemieke Taffijn
  29. Voordat hij doodt (Een Mackenzie White-mysterie – Boek 1) Blake Pierce
  30. De hoofdverdachte Lynda La Plante
  31. Egyptisch Blauw Johnny Bollé
  32. Rode aarde Nellie Mandel
  33. De opgraving Marie-José Verweij
  34. Fatale ontmoeting Alexander Olbrechts
  35. Spoorloos Mari Hannah
  36. Alleen Moord (Een Sadie Price FBI-thriller – Boek 1) Rylie Dark
  37. Tegenpolen Mirjam Everhard
  38. De schandpaal Robert Feller
  39. Kleinste kwaad: Vijf ontvoerde kinderen. Een onmogelijk verzoek. Een race tegen de klok. Floris Kleijne

L’offre Storytel :

  • Accès à la bibliothèque complète

  • Mode enfant

  • Annulez à tout moment

15 heures

Pour accompagner vos loisirs

9.99€ /mois
30 jours gratuits
  • 1 compte

  • 15 heures/mois

Essayer maintenant

30 heures

Pour vos trajets quotidiens

14.99€ /mois
30 jours gratuits
  • 1 compte

  • 30 heures/mois

Essayer maintenant

45 heures

Pour écouter tous les jours

17.99€ /mois
30 jours gratuits
  • 1 compte

  • 45 heures/mois

Essayer maintenant