Entrez dans un monde infini d'histoires
„I się zje ało” to słuchowisko wyprodukowane przez AudioTeatr, które w fascynujący i poruszający sposób przybliża różnorodne, a czasem skrajne postawy wobec polskiego Święta Niepodległości. Na kanwie rodzinnej historii, rozgrywającej się na przestrzeni trzech pokoleń, Stanisław Szulist ukazuje zarówno głęboki patriotyzm, jak i jego cienie.
Słuchowisko przedstawia bohaterów o jaskrawych, często kontrowersyjnych poglądach – dziadka, który walczył o niepodległość, ale czuje rozczarowanie zarówno polityką współczesnej Polski, jak i podejściem syna i wnuka; ojca, który oportunistycznie wpasowuje się w realia współczesności, kierując się wyłącznie korzyścią materialną; oraz wnuka, którego patriotyzm, wypaczony przez środowisko, w jakim się obraca, przybiera formę radykalną.
„I się zje ało” to przejmująca, a zarazem gorzka opowieść o polskim patriotyzmie – jego sile, ale i pułapkach, w które czasem prowadzi. Przez wyraziste kreacje aktorskie i staranną realizację dźwiękową Dariusza Januszewskiego, słuchowisko oddaje zarówno dramatyzm, jak i ironię, z jaką możemy spojrzeć na kwestie tożsamości narodowej.
© 2024 AudioTeatr (Livre audio ): 9788368244298
Date de sortie
Livre audio : 12 novembre 2024
Mots-clés
Accès à la bibliothèque complète
Mode enfant
Annulez à tout moment
Pour accompagner vos loisirs
1 compte
15 heures/mois
Pour vos trajets quotidiens
1 compte
30 heures/mois
Pour écouter tous les jours
1 compte
45 heures/mois
Français
France