Écouter et lire

Entrez dans un monde infini d'histoires

  • Lire et écouter autant que vous le voulez
  • Plus d'un million de titres
  • Titres exclusifs + créations originales Storytel
  • 14 jours d'essai gratuit, puis 9,99 € par mois
  • Annulation facile à tout moment
Essayer gratuitement
Details page - Device banner - 894x1036
823 Évaluations

4

Série

1 of 16

Durée
7H 25min
Langues
Danois
Format
Catégorie

Policiers et suspense

Første bog i den danske bestsellerforfatter Therese Philipsens serie om den tidligere FBI-agent Eva Rae Thomas.

Da den 12-årige Sophie Williams tog på summer camp, kom hun aldrig hjem igen.

Tre måneder senere bliver hendes lig fundet i hendes sovepose i det mest besøgte område af Cocoa Beach, og byen er i oprør.

Sophie Williams var ikke et hvilket som helst barn. Hun var byens mest elskede surfidol og spået en stor karriere.

Da et andet barn, sønnen til en kendt senator, bliver kidnappet, og forældrene modtager en foruroligende video, kaster FBI-profileren Eva Rae Thomas - der netop er vendt tilbage til sin hjemby, skilt og arbejdsløs - sig ud i efterforskningen og bryder sit løfte til sine børn om ikke at arbejde for politiet igen.

Det er det lokale politi med hendes gamle flamme Matt Miller i spidsen, der beder om hendes hjælp i en sag, der er så foruroligende, at kun hun kan løse den. Men jo dybere de graver, jo mere dødbringende bliver det for Matt og Eva Rae. Snart er alle, hun holder af, i alvorlig fare, for sagen kommer skræmmende tæt på.

IKKE FLERE LØGNE er første bog i serien om den tidligere FBI-agent og profiler Eva Rae Thomas, der hjælper politiet med sager om forsvundne børn – selvom hendes egen familie kan komme i fare.

Serien er skrevet af den danske forfatter Therese Philipsen, der nu bor i Florida og er bestsellerforfatter med flere millioner solgte eksemplarer. Hun har skrevet over 70 bøger som sit alter ego Willow Rose. Flere af hendes bøger har nået top-10 over ALLE bøger på Amazon i USA, Storbritannien og Canada. Hendes fans kalder hende The Queen of Scream, fordi hendes bøger er neglebidende spændende og har twist, man ikke ser komme.

© 2023 Word Audio Publishing International (Livre audio ): 9789180541374

Traducteurs : Ursula Olander

Date de sortie

Livre audio : 17 mai 2023

D'autres ont également apprécié ...

L’offre Storytel :

  • Accès à la bibliothèque complète

  • Mode enfant

  • Annulez à tout moment

15 heures

Pour accompagner vos loisirs

9.99€ /mois
30 jours gratuits
  • 1 compte

  • 15 heures/mois

Essayer maintenant

30 heures

Pour vos trajets quotidiens

14.99€ /mois
30 jours gratuits
  • 1 compte

  • 30 heures/mois

Essayer maintenant

45 heures

Pour écouter tous les jours

17.99€ /mois
30 jours gratuits
  • 1 compte

  • 45 heures/mois

Essayer maintenant