Entrez dans un monde infini d'histoires
Mia och Hassan har en detektivbyrå tillsammans. De löser fall ihop, som detektiver ju gör. I Nyckeln är stulen! får de lösa fallet med en försvunnen nyckel. Är den stulen eller har den bara kommit bort? Detektivparet ställer som alltid de rätta frågorna för att reda ut det hela och ser till att rätt nyckel når rätt ägare.
Nyckeln är stulen! är en kort och utsökt deckare för en yngre publik. En spännande historia om hur de rätta frågorna och kanske lite tur leder till lösningen. Boken är genomillustrerad för att stärka berättelsen och stödja läsningen på ett harmoniskt sätt. Serien vänder sig till barn i åldern 6-9 år.
Lättlästa böcker från Nypon är ofta något kortare, har alltid ett lättare språk och ett innehåll anpassat för den tänkta läsarens ålder. Nypons böcker är indelade i sex nivåer. Böckerna om Mia och Hassans detektivbyrå ligger på nivå 2 av 6.
© 2024 Nypon förlag (Livre audio ): 9789180775915
Date de sortie
Livre audio : 27 octobre 2024
Mots-clés
Accès à la bibliothèque complète
Mode enfant
Annulez à tout moment
Pour accompagner vos loisirs
1 compte
15 heures/mois
Pour vos trajets quotidiens
1 compte
30 heures/mois
Pour écouter tous les jours
1 compte
45 heures/mois
Français
France