היכנסו לעולם אינסופי של סיפורים
מד״ב ופנטזיה
Ziszczony sen dziewiętnastowiecznych socjalistów.
Główny bohater i narrator powieści William wraca ze spotkania Ligii Socjalistycznej i zapada w sen. Budzi się w świecie zrealizowanych postulatów, gdzie porządek społeczny jest urządzony w oparciu o wspólną własność, a środki produkcji są poddane demokratycznej kontroli. Świat stał się płaski i równy - zniknęły prywatne majątki, duże metropolie, hierarchie klasowe, a nawet więzienia. Społeczeństwo wróciło do swoich agrarnych korzeni.
William Morris był entuzjastą socjalizmu. Jego książka jest utopijną wizją świata urządzonego zgodnie z tą ideą, zawiera także elementy miękkiej fantastyki.
Interesująca lektura dla miłośników motywu utopii, jak w powieści „Wyspa" Aldousa Huxleya czy w „Podróżach Guliwera" Jonathana Swifta.
William Morris (1834-1896) - brytyjski pisarz, projektant tkanin i socjalista. Zaczynał jako autor fikcji historycznych, ale świat zapamiętał go przede wszystkim jako prekursora współczesnej fantastyki. Interesował się Islandią i wraz z tamtejszym uczonym Eiríkurem Magnússonem przetłumaczył na język angielski serię islandzkich sag.
© 2022 SAGA Egmont (ספר דיגיטלי ): 9788728482605
תורגם על ידי : Wojciech Szukiewicz
תאריך הוצאה
ספר דיגיטלי : 14 באוקטובר 2022
מאות אלפי ספרים
מצב ילדים (תוכן שמתאים לקטנטנים)
הורדת ספרים לקריאה והאזנה בלי אינטרנט
אפשר לבטל בכל עת
האזנה וקריאה בלי הגבלה.
חשבון 1
גישה בלתי מוגבלת
האזנה וקריאה בלי הגבלה
קריאה והאזנה גם בלי אינטרנט
אפשר לבטל בכל עת
גלו ספרים לכל המשפחה. היכנסו יחד לתוך עולם של סיפורים.
2 חשבונות
גישה בלתי מוגבלת
שני חשבונות
האזנה וקריאה בלי הגבלה
אפשר לבטל בכל עת
עִברִית
ישראל