LYST - Min partner skal i terapi

LYST - Min partner skal i terapi

4 Umsagnir
0
Episode
36 of 36
Lengd
21Mín.
Tungumál
danska
Gerð
Flokkur
Sjálfsrækt

Kan man egentlig sende sin partner i terapi? Og får man så noget ud af, hvis det lykkes? Vi prøver at finde ud af, om man kan gøre noget på sin egen banehalvdel, eller om der altid skal to til tango.

I samtalepodcasten ’Lyst’ snakker blogger Jasmin Gabay og sexolog Amanda Lagoni om alt, der har med lyst at gøre. Lyst til solosex og orgasmer, lyst til ens partner, eller lyst til at hævne sig. Der er plads til alle lyster hos Jasmin og Amanda, der ærligt og kærligt selv står for skud, når de deler ud af erfaringer fra deres egne liv.

Amanda Lagoni er uddannet sexolog, parterapeut og rytmisk sanger. Hun driver sin egen klinik i København og er forfatter til bogen ’At elske er ikke en følelse’. Derudover holder hun foredrag, underviser, og er også vært på podcasten ’Kvart i sex’.

Jasmin Gabay er sangerinde, blogger og forfatter. I 2018 var hun med i finalen af Den Store Bagedyst, og hun har også skrevet bagebogen ’Klimakløgtigt Kagekalas’. I 2019 deltog hun i dansk Melodi Grand Prix med sangen ’Kiss Like This’ og i år udkom hun med børnebogen ’Charlie’.


Hlustaðu og lestu

Stígðu inn í heim af óteljandi sögum

  • Lestu og hlustaðu eins mikið og þú vilt
  • Þúsundir titla
  • Getur sagt upp hvenær sem er
  • Engin skuldbinding
Prófa frítt
is Device Banner Block 894x1036
Cover for LYST - Min partner skal i terapi

Other podcasts you might like ...