#48 Direktørens dårlige mødeledelse ødelægger vores chefmøder"

#48 Direktørens dårlige mødeledelse ødelægger vores chefmøder"

  • Höfundur
  • Episode
      52
  • Published
      31 jan. 2025
  • Útgefandi
0 Umsagnir
0
Episode
52 of 90
Lengd
41Mín.
Tungumál
danska
Gerð
Flokkur
Viðskiptabækur

Tine Gøtzsche er vært og i panelet sidder Marlene Holmgaard Friis, direktør i Andel Energi, Lasse Andersen, direktør i GRØD og Willy Feddersen direktør i Næstved kommune. Dilemmaerne er: 1.

Stefan er chef og bakser med en direktør der har en meget afslappet mødeledelse. 2. 3.

Peter har landet sit drømmejob, men ret hurtigt har fået en fornemmelse af en træls arbejdskultur, når det kommer til arbejdstid. 4. 5.

Line er chef og nysgerrig på om panelet leder med hjerte, hjerne eller mavefornemmelser og hvordan man sørger for at finde den rette balance mellem de tre. 6. Har du et personligt ledelses- eller medarbejderdilemma til cheferne? Så send dit spørgsmål anonymt til cheferne@djoef.dk. Klipper: Louise Hvilshøj Producer: Kathrine Wismann. Podcasten er produceret af Rakkerpak Productions for Djøf.


Hlustaðu og lestu

Stígðu inn í heim af óteljandi sögum

  • Lestu og hlustaðu eins mikið og þú vilt
  • Þúsundir titla
  • Getur sagt upp hvenær sem er
  • Engin skuldbinding
Prófa frítt
is Device Banner Block 894x1036
Cover for #48 Direktørens dårlige mødeledelse ødelægger vores chefmøder"

Other podcasts you might like ...