Dunderproblem och vinnarskallar
I den efterlängtade nya delen i serien Dunder och fotbollen: Björnby-cupen har Madde Dunder problem. Hon har äntligen ett lag att spela med men allt hon gör på planen går fel. När det nu är dags för den stora Björnby-cupen måste laget se över sin taktik. Om de låtsas spela dåligt kanske de kan lura motståndarna?
Dunder oroar sig samtidigt för att lagkompisarna ska få veta att tränaren Soraya är hennes mamma. Men hon oroar sig nog ännu mer för att hennes mamma inte ska bry sig om henne. Om Dunder spelar bättre så kanske Soraya kommer tycka om henne, och kanske kan de till och med vinna?
Sören Olsson är författaren bakom succéerna Sune och Bert tillsammans med Anders Jacobsson. Leif Eriksson och Martin Svensson står gemensamt bakom flera bästsäljare, så som Youtubeprofilerna Jocke och Jonna Lundells självbiografier. Tillsammans har de skrivit serien Luna och superkraften.
Dunder och fotbollen är en spin off-serie till Luna och superkraften och handlar om Madde Dunder, Lilla Varguddens stora fotbollstalang. Här möter vi karaktärer som står upp för sig själva, och serien både uppmuntrar till ökad läsning bland barn och visar på glädjen i att sporta!
© 2024 Bookmark Förlag (E-bok): 9789189889347
Utgivelsesdato
E-bok: 15. desember 2024
Tagger
Over 700 000 bøker
Eksklusive nyheter hver uke
Lytt og les offline
Kids Mode (barnevennlig visning)
Avslutt når du vil
For deg som vil lytte og lese ubegrenset.
1 konto
Ubegrenset lytting
Lytt så mye du vil
Over 700 000 bøker
Nye eksklusive bøker hver uke
Avslutt når du vil
For deg som ønsker å dele historier med familien.
2-3 kontoer
Ubegrenset lytting
Lytt så mye du vil
Over 700 000 bøker
Nye eksklusive bøker hver uke
Avslutt når du vil
2 kontoer
289 kr /månedFor deg som lytter og leser av og til.
1 konto
20 timer/måned
Lytt opp til 20 timer per måned
Over 700 000 bøker
Nye eksklusive bøker hver uke
Avslutt når du vil
Kos deg med ubegrenset tilgang til mer enn 700 000 titler.
Norsk
Norge