Kliv in i en oändlig värld av stories
Rslak on nuori liskoihminen, joka matkustaa laivalla kohti Sakhlania, liskoihmisten pyhiinvaelluskohdetta. Kannella seisoessaan Rslak ei pääse kuitenkaan eroon oudosta pahaenteisestä tunteesta, joka seuraa häntä aina ruumaan saakka. Mitä oikein on tapahtumassa?
Pian laiva joutuu vaaralliseen myrskyyn. Rslak selviää – ja pian hänen elämänsä sitoutuu entistä vahvemmin yhteen laivan muiden matkustajien kanssa. Tapahtumat tempaavat Rslakin seikkailuun kohti pelottavaa Kuolleiden kaupunkia.
"Kuolleet kaupungit" on ensimmäinen osa "Gaealian tarustoa" -fantasiasarjaan.
"Gaealian tarustoa" on kaksiosainen huikea fantasiasarja, joka kuljettaa lukijan mielikuvitukselliseen maailmaan täynnä velhoja ja liskoihmisiä.
Raili Mikkanen (s. 1941) ja Niko Mikkanen (s. 1971) ovat äiti ja poika, jotka ovat kirjoittaneet yhdessä fantasiakirjoja. Raili Mikkanen on saanut Finlandia Junior -palkinnon teoksesta "Ei ole minulle suvannot!" vuonna 2002.
© 2021 SAGA Egmont (E-bok): 9788726939675
Utgivningsdatum
E-bok: 8 september 2021
Taggar
1 miljon stories
Lyssna och läs offline
Exklusiva nyheter varje vecka
Kids Mode (barnsäker miljö)
Lyssna och läs ofta.
1 konto
100 timmar/månad
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Lyssna och läs obegränsat.
1 konto
Lyssna obegränsat
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Dela stories med hela familjen.
2-6 konton
100 timmar/månad för varje konto
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
2 konton
239 kr /månadLyssna och läs ibland – spara dina olyssnade timmar.
1 konto
20 timmar/månad
Spara upp till 100 olyssnade timmar
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Svenska
Sverige