Kuuntele missä ja milloin haluat
Anders och hans morbror Melker är på rymmen. De har hamnat vid Vombsjön i Skåne. Där träffar de på kyparen Werner som, likt morbror Melker, nyss har fått sparken från sitt jobb. Han älskar nämligen mat så mycket att han provsmakade varenda pizza som skulle serveras. Då får man sparken. Så kan det gå. De hoppade på sina cyklar och drog istället ut på äventyr.
Det blåser upp till oväder när de är ute och cyklar och de tar skydd i ett gammalt övergivet slott. Trots att trion vet att det inte finns några spöken, så är Werner övertygad om att tavlan just blinkade åt honom... Kanske, kanske det finns spöken ändå? Det måste utforskas!
K (Karl) Arne Blom föddes den 22 januari 1946 och uppväxt i Nässjö i Småland. Han är en svensk författare, översättare och ledamot i Skånska Deckarsällskapet och Svenska Deckarakademin. Blom är mest känd för sina deckare men har även skrivit ett flertal böcker om skånsk och särskilt lundensisk historia.
© 2022 SAGA Egmont (E-kirja): 9788711706138
Julkaisupäivä
E-kirja: 19. tammikuuta 2022
Yli miljoona tarinaa
Suosituksia juuri sinulle
Uusia Storytel Originals + eksklusiivisia sisältöjä kuukausittain
Turvallinen Kids Mode
Ei sitoutumisaikaa
Sinulle joka kuuntelet säännöllisesti.
1 käyttäjätili
50 tuntia/kuukausi
Ei sitoutumisaikaa
Sinulle joka kuuntelet ja luet usein.
1 käyttäjätili
100 tuntia/kuukausi
Ei sitoutumisaikaa
Sinulle joka haluat rajattomasti tarinoita.
1 käyttäjätili
Kuuntele ja lue rajattomasti
Ei sitoutumisaikaa
Kun haluat jakaa tarinoita perheen kanssa.
2-6 tiliä
100 tuntia/kk jokaiselle käyttäjälle
Ei sitoutumisaikaa
2 käyttäjätiliä
26.99 € /kuukausiSinulle joka kuuntelet vähemmän.
1 käyttäjätili
20 tuntia/kuukausi
Säästä käyttämättömät tunnit, max 20h
Ei sitoutumisaikaa
Suomi
Suomi