Entrez dans un monde infini d'histoires
Radio on varmasti tarpeeksi pieni asia minun muistelmiin kun en ole mitään suurta kerennyt. Pikkusiskoni Maijan mukaan minun tapauksessa ei ole kyse kerkeämisestä vaan kohtalosta. Se oli oppinut sanan kun se oli lukenut yhden sivun äidin Jalna-sarjaa.
Jari Tervon omaelämänkerrallisista romaaneista Esikoinen ja Revontultentie tuttu rovaniemeläinen koulupoika alkaa kirjoittaa muistelmiaan ja tallentaa suuria tunteita herättäviä pieniä asioita.Pyrstötähti-äänikirja kertoo Aku Hirviniemen tulkitsemana hellästi ja humoristisesti ajasta, jolloin virikkeeksi riitti mattoteline ja lämpökeskuksen jätteenpolttouunin rautakansi. Sitä saattoi paukuttaa tuntikausia.
Jari Tervo (1959) on kahden viime vuosikymmenen luetuimpia ja arvostetuimpia suomalaisia romaanikirjailijoita. Hänet tunnetaan nokkelasta kielestään ja taidoistaan luoda monipolvisia ja käänteitä täynnä olevia tarinoita.
© 2015 WSOY (Livre audio ): 9789510411223
Date de sortie
Livre audio : 9 mars 2015
Mots-clés
Accès à la bibliothèque complète
Mode enfant
Annulez à tout moment
Pour accompagner vos loisirs
1 compte
15 heures/mois
Pour vos trajets quotidiens
1 compte
30 heures/mois
Pour écouter tous les jours
1 compte
45 heures/mois
Français
France