4
מדע בדיוני
“My” Jewgienija Zamiatina to jedna z najsłynniejszych dystopii w literaturze, która stała się inspiracją dla takich dzieł jak “Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya i “1984” George’a Orwella.
Akcja powieści rozgrywa się w Państwie Jedynym, gdzie obywatele są poddani nieustannej inwigilacji, a wolność i indywidualizm są uznawane za zło. Domy mają szklane ściany, aby każdy mógł być stale obserwowany, a życie jest ściśle regulowane przez państwo. Narrator, Δ-503, jest matematykiem, który zaczyna doświadczać “choroby” - rozwija w sobie duszę i zakochuje się.
Zamiatin przedstawia przerażającą wizję przyszłości, w której totalitarne państwo kontroluje każdy aspekt życia swoich obywateli. Powieść jest prorocza i ukazuje, jak łatwo społeczeństwo może popaść w totalitarny koszmar.
"Najlepsze dzieło science fiction, jakie dotąd napisano" - Ursula K. Le Guin.
Nowy przekład autorstwa Noemi Cis.
© 2025 Wydawnictwo Błysk (ספר מוקלט): 9788368186109
תורגם על ידי: Noemi Cis
תאריך פרסום
ספר מוקלט: 8 בינואר 2025
מאות אלפי ספרים
מצב ילדים (תוכן שמתאים לקטנטנים)
הורדת ספרים לקריאה והאזנה בלי אינטרנט
אפשר לבטל בכל עת
האזנה וקריאה בלי הגבלה.
49.90 ש"ח /חודש
חשבון אחד
גישה בלתי מוגבלת
האזנה וקריאה בלי הגבלה
קריאה והאזנה גם בלי אינטרנט
אפשר לבטל בכל עת
גלו ספרים לכל המשפחה. היכנסו יחד לתוך עולם של סיפורים.
69.90 ש"ח /חודש
2 חשבונות
גישה בלתי מוגבלת
שני חשבונות
האזנה וקריאה בלי הגבלה
אפשר לבטל בכל עת