היכנסו לעולם אינסופי של סיפורים
Dziś bohaterowie, po II wojnie światowej gnębieni przez własne państwo – oto opowieść o pilotach Dywizjonu 303. Oskarżani o szpiegostwo, w najlepszym przypadku gnili w ubeckich więzieniach, w najgorszym w sfingowanych procesach skazywano ich na śmierć.
W 1947 roku odwiedzający Polskę pułkownik Witold Urbanowicz wpada w ręce UB. W więzieniu na Rakowieckiej jest bity i torturowany, siłą wydzierane są z niego informacje o kolegach i dowódcach z dywizjonu. Jego duch jednak się nie łamie – zamiast donosów czy przyznania się do szpiegostwa, skupia się na prawdzie dotyczącej Bity o Anglię i roli swojej i swoich kolegów, bohaterów tych walk.
„Za wolność Waszą i Naszą” to opowieść o honorze, poświęceniu, miłości, ale i wielkiej niesprawiedliwości.
Scenariusz autorstwa Arkadiusza Pilcha został uhonorowany Nagrodą Główną Storytel w konkursie scenariuszowym SCRIPT PRO 2020, organizowanym przez Wajda School, we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Mastercard OFF CAMERA.
© 2023 Storytel Original (ספר מוקלט ): 9789180354547
תאריך הוצאה
ספר מוקלט : 29 במאי 2023
מאות אלפי ספרים
מצב ילדים (תוכן שמתאים לקטנטנים)
הורדת ספרים לקריאה והאזנה בלי אינטרנט
אפשר לבטל בכל עת
האזנה וקריאה בלי הגבלה.
חשבון 1
גישה בלתי מוגבלת
האזנה וקריאה בלי הגבלה
קריאה והאזנה גם בלי אינטרנט
אפשר לבטל בכל עת
גלו ספרים לכל המשפחה. היכנסו יחד לתוך עולם של סיפורים.
2 חשבונות
גישה בלתי מוגבלת
שני חשבונות
האזנה וקריאה בלי הגבלה
אפשר לבטל בכל עת
עִברִית
ישראל