4.3
Skáldsögur
Jesteśmy stworzone do radzenia sobie, ale czasem płaczemy w poduszkę. Chcemy mieć kogoś bliskiego, a jesteśmy same. Same – po prostu.
Wyobraź sobie matkę czwórki dzieci zdradzaną przez męża, dziewczynę po raz kolejny zawiedzioną mężczyznami na portalach randkowych, managerkę międzynarodowej firmy wracającą do pustego mieszkania albo kobietę, która właśnie się rozwiodła i nie wie, co dalej.
Znasz każdą z nich. To możesz być Ty albo twoja przyjaciółka, koleżanka z pracy, sąsiadka czy kobieta, którą spotykasz codziennie rano w drodze do pracy. Nie rozmawiacie o tym, bo trochę się wstydzicie słowa samotność, bo nie macie czasu, bo jest wiele ważniejszych spraw, ale każda z Was czuje podobnie:
Jestem piękna i nikt mnie nie chce. Dbam o ludzi, którzy ode mnie odchodzą. Widziałam dużo, wiele czytam. Trudno mnie dogonić. Nie tęsknię za byle jakim związkiem.
Nie da się uciec od samotności, ale można ją przyjąć. Kolejna książka Zośki Papużanki to zbiór prawdziwych kobiecych historii, w których odnajdziesz siebie. To także książka, dzięki której możemy zrozumieć, za czym tęsknimy w związkach i poza nimi.
Piękna książka, czuła i sarkastyczna, ostra i precyzyjna, dotkliwa. Przez karty „Solo” przepływa życie, jakiego najbardziej się boimy: podstępne i nieprzewidywalne, które mówi nam „sprawdzam”, wpędza w kryzysy, zmusza do zmian. Małgorzata Rejmer
„Solo” to historie o rośnięciu w siłę, wyznaczaniu granic, poszukiwaniu własnej drogi, przejmowaniu kontroli i sprawowaniu władzy. Nie pocieszają, nie dają recept. Przypominają, że dobra proza nie jest lustrem, lecz ostrzem. Paulina Małochleb, Książki na ostro
„Solo” to poruszający portret współczesnych kobiet, które muszą odnaleźć siebie w pustce po rozpadzie związków i złudzeń. Niezwykła książka, także z uwagi na formę balansującą gdzieś pomiędzy fikcją a życiem, czyli tam, gdzie zazwyczaj rodzi się najlepsza literatura. Tomasz Stawiszyński
© 2025 Wydawnictwo Poznańskie (Hljóðbók): 9788368692044
© 2025 Wydawnictwo Poznańskie (Rafbók): 9788368610222
Útgáfudagur
Hljóðbók: 29 oktober 2025
Rafbók: 6 november 2025
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Hlustaðu og lestu á sama tíma
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
3290 kr /mánuði
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
Byrjar á 3990 kr /mánuður
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
3990 kr /mánuði