En swiftie, en konge og en børnemorder løb ind på en bar…

En swiftie, en konge og en børnemorder løb ind på en bar…

0 Umsagnir
0
Episode
15 of 70
Lengd
39Mín.
Tungumál
danska
Gerð
Flokkur
Óskáldað efni

Efter den forgangne uge i verdens klogeste land, står to ting pludselig helt klart: Bjarne Corydon er Swiftie og Lars Løkke Rasmussen er ikke børnemorder. Og mens det sidste selvfølgelig er betryggende, er det alligevel lidt rystende, at der skulle en popstjerne til at uddanne landets tidligere finansminister i ligestilling. Derudover var det også ugen, hvor TV2 ryddede sendefladen en hel dag for at dække motionsløbet Royal Run, som var ekstremt hårdt at komme igennem - altså dækningen, ikke løbet.

Og sidst, men ikke mindst, så nærmer Europarlamentsvalget den 9. juni sig, hvilket betyder at blandt andre DF-politiker og ven af programmet, Anders Vistisen, skruer mere og mere op for charmen.

Værter: Kristoffer Eriksen og Jesper Juhl

@kristoffereriksen @jesperjuhlen

Producer: Jakob Ranum

Musik: Mads Brinch

See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.


Hlustaðu og lestu

Stígðu inn í heim af óteljandi sögum

  • Lestu og hlustaðu eins mikið og þú vilt
  • Þúsundir titla
  • Getur sagt upp hvenær sem er
  • Engin skuldbinding
Prófa frítt
is Device Banner Block 894x1036
Cover for En swiftie, en konge og en børnemorder løb ind på en bar…

Other podcasts you might like ...