Sri Lanka

  1. Ég skal hjálpa þér: Saga Auriar
    Ég skal hjálpa þér: Saga Auriar Herdís Magnea Hubner, Árný Aurangasri Hinriksson
    4.6
  2. Det der er imellem os
    Det der er imellem os Nayomi Munaweera
    3.8
  3. The Road to Urbino
    The Road to Urbino Roma Tearne
    0
  4. Turen går til Sri Lanka
    Turen går til Sri Lanka Tore E. H. Holst
    0
  5. Jeg er Henrik Horton
    Jeg er Henrik Horton Eiler Jørgensen
    0
  6. Turen går til Sri Lanka på 84 minutter
    Turen går til Sri Lanka på 84 minutter Tore E. H. Holst
    3
  7. A Convenient Marriage
    A Convenient Marriage Jeevani Charika
    4.1
  8. Brixton Beach
    Brixton Beach Roma Tearne
    4.5
  9. Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon
    Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon Alina Kręcisz
    4
  10. Samadhi
    Samadhi Lars Damkjær
    4.8
  11. De Tamilske Tigre
    De Tamilske Tigre Orage
    3.8
  12. Havets døtre - De fire sten
    Havets døtre - De fire sten Eleanor Buchanan
    4.3
  13. Sri Lanka: The Cookbook
    Sri Lanka: The Cookbook Niranjala M Ellawala, Prakash K Sivanathan
    0
  14. Zangvogels
    Zangvogels Christy Lefteri
    4.4
  15. Suncatcher: Shortlisted for the Jhalak Prize 2020
    Suncatcher: Shortlisted for the Jhalak Prize 2020 Romesh Gunesekera
    0
  16. One Nation – One Heart; One Heart – One Nation
    One Nation – One Heart; One Heart – One Nation Theepavarnan Anandamyl
    0
  17. Sunrise of Every Dawn
    Sunrise of Every Dawn Ahava Iva
    0
  18. Chai Time At Cinnamon Gardens
    Chai Time At Cinnamon Gardens Shankari Chandran
    4.9
  19. Safirenken
    Safirenken Dinah Jefferies
    4
  20. Sangfugle
    Sangfugle Christy Lefteri
    3.9
  21. Forfulgt på Sri Lanka
    Forfulgt på Sri Lanka Erik Juul Clausen
    3.7
  22. De Ashington-parels
    De Ashington-parels Victoria Holt
    3.9
  23. Sandemoserien 4 - Konkylien
    Sandemoserien 4 - Konkylien Margit Sandemo
    4
  24. Örlagaperlurnar
    Örlagaperlurnar Victoria Holt
    3.8
  25. Checkpoint, Temple, Church and Mosque: A Collaborative Ethnography of War and Peace
    Checkpoint, Temple, Church and Mosque: A Collaborative Ethnography of War and Peace Jonathan Spencer, Shahul Hasbullah, Benedikt Korf, Bart Klem, Jonathan Goodhand, Kalinga Tudor Silva
    0
  26. Zodiakringen
    Zodiakringen Anders Eje
    0
  27. Arvet du fick
    Arvet du fick Amanda Lundeteg
    3.5
  28. Een maan voor geliefden
    Een maan voor geliefden Barbara Cartland
    5
  29. Je band met Nederland - Verhuisd naar Sri Lanka (Wietse Sennema)
    Je band met Nederland - Verhuisd naar Sri Lanka (Wietse Sennema) Peter de Ruiter
    4
  30. Waves Across the South: A New History of Revolution and Empire
    Waves Across the South: A New History of Revolution and Empire Sujit Sivasundaram
    0
  31. Na zawsze
    Na zawsze Karolina Winiarska
    4.3
  32. Maali Almeidas sju månar
    Maali Almeidas sju månar Shehan Karunatilaka
    2.9
  33. Nr. 17 på dødslisten
    Nr. 17 på dødslisten Hans Henning Harmer
    3.6
  34. Elefantdrengen fra Ceylon
    Elefantdrengen fra Ceylon S.A. Klubien
    0
  35. Den tamilske tiger
    Den tamilske tiger Erik Juul Clausen
    4
  36. Tusind stjerner og dig
    Tusind stjerner og dig Isabelle Broom
    4
  37. Nätter utan mina bröder
    Nätter utan mina bröder V. V. Ganeshananthan
    4.3