Literatura Obyczajowa
Nachtwoud speelt zich af in Parijs, Berlijn en Wenen tijdens de decadente periode tussen de twee wereldoorlogen en ‘behoort tot die kleine groep boeken die op de een of andere manier een tijdperk weerspiegelen’, aldus de Times Literary Supplement.
In Nachtwoud vertelt Djuna Barnes de verhalen van een groep Amerikaanse expats en Europeanen in het Parijs van de jaren twintig van de vorige eeuw. Barnes vertelde zelf dat Nachtwoud was geschreven met haar eigen bloed ‘terwijl het nog stroomde’. Die stromende wond was de breuk na een acht jaar lange relatie met de liefde van haar leven, de kunstenares Thelma Wood. Nachtwoud is dan ook een van de eerste romans waarin homoseksualiteit openlijk beschreven wordt.
Sinds de publicatie in 1936 is Barnes’ meanderende tour de force een klassieker geworden van de modernistische literatuur.
© 2025 NBC - Orlando (E-book): 9789083377032
Tłumaczy: Erik Bindervoet
Wydanie
E-book: 12 lutego 2025
Ponad 500 000 tytułów w cenie jednego abonamentu
Słuchaj i czytaj w trybie offline
Ekskluzywne produkcje audio Storytel Original
Tryb dziecięcy Kids Mode
Anuluj kiedy chcesz
Dla tych, którzy chcą słuchać i czytać bez limitów.
39.90 zł /30 dni
1 konto
Słuchanie bez limitów
Anuluj w dowolnym momencie
Dla tych, którzy chcą słuchać i czytać bez limitów.
39.90 zł /30 dni
1 konto
Słuchanie bez limitów
Anuluj w dowolnym momencie
Dla tych, którzy słuchają i czytają od czasu do czasu.
22.90 zł /30 dni
1 konto
10 godzin / miesiąc
Anuluj w dowolnym momencie
Dla tych, którzy chcą dzielić się historiami ze znajomymi i rodziną.
Od 59.90 zł /30 dni
2–3 konta
Słuchanie bez limitów
Anuluj w dowolnym momencie
59.90 zł /30 dni