Kliv in i en oändlig värld av stories
3.8
Ekonomi & Business
Vuoden 2008 finanssikriisiä seuranneiden vuosien aikana osakemarkkinat ovat tarjonneet noin 200 prosentin tuoton. Suurin osa sijoittajista ei tarttunut kriisin keskellä historialliseen ostotilaisuuteen, koska asiantuntijoiden mielestä aika osakeostoille ei ollut oikea.
Tässä kirjassa esitellään uusi tapa sijoittaa osakkeisiin. Se on hyvin erilainen kuin yleinen tunnuslukuihin perustuva arvosijoittaminen. Tätä erilaisuutta ei ole helppoa toteuttaa, mutta parantaaksesi tuloksia, sinun on oltava valmis tekemään asioita uudella tavalla.
”Oma suhtautumiseni rahaan on vakava, enkä halua hävitä rahaa. Mielestäni kaikkeen riskinottoon pitää sisältyä ajatus siitä, että saan sijoittamani pääoman takaisin ja päälle vielä vähintään kohtuullisen tuoton. Valtavirran mukaan tärkeintä on hajauttaa sijoitukset. Minusta tärkeintä on etsiä sijoitusriskejä, joita ei tarvitse hajauttaa.” - Mika Hyttinen
© 2016 Alma Insights (E-bok): 9789521428043
Utgivningsdatum
E-bok: 16 februari 2016
1 miljon stories
Lyssna och läs offline
Exklusiva nyheter varje vecka
Kids Mode (barnsäker miljö)
Lyssna och läs ofta.
1 konto
100 timmar/månad
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Lyssna och läs obegränsat.
1 konto
Lyssna obegränsat
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Dela stories med hela familjen.
2-6 konton
100 timmar/månad för varje konto
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
2 konton
239 kr /månadLyssna och läs ibland – spara dina olyssnade timmar.
1 konto
20 timmar/månad
Spara upp till 100 olyssnade timmar
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Svenska
Sverige