Kliv in i en oändlig värld av stories
Huumorintäyteinen pakinakokoelma Reijo Honkoselta.
Palju on ihmisen keksinnöistä ehkä merkittävin kuuraketin jälkeen. Viehän palju suomalaiset hetkessä arjen yläpuolelle, vähintään yhtä tehokkaasti kuin raketti! Vaan mistä suomalaiset mahtavatkaan puhua istuessaan paljussa olut kädessään? Politiikasta, toisten ihmisten ärsyttävästä onnesta, sapettavista muoti-ilmiöistä kuten downshiftaamisesta...? Miksi paljut loppujen lopuksi ovat katajaiselle kansalle niin kovin tärkeitä?
Honkosen lystikkäissä pakinoissa käsitellään kaikkea maan ja taivaan väliltä, alkaen koulujen Wilma-viesteistä päätyen paljujen syvempään merkitykseen. Pakinat on julkaistu alun perin Äänekosken Kaupunkisanomissa.
Reijo Honkonen (s. 1956) kirjoittaa erityisesti humoristista proosaa. Honkonen on koulutukseltaan kauppatieteiden maisteri, ja hän on työskennellyt muun muassa käsikirjoittajana.
© 2022 SAGA Egmont (E-bok): 9788728459744
Utgivningsdatum
E-bok: 27 oktober 2022
1 miljon stories
Lyssna och läs offline
Exklusiva nyheter varje vecka
Kids Mode (barnsäker miljö)
Lyssna och läs ofta.
1 konto
100 timmar/månad
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Lyssna och läs obegränsat.
1 konto
Lyssna obegränsat
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Dela stories med hela familjen.
2-6 konton
100 timmar/månad för varje konto
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
2 konton
239 kr /månadLyssna och läs ibland – spara dina olyssnade timmar.
1 konto
20 timmar/månad
Spara upp till 100 olyssnade timmar
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Svenska
Sverige