Skáldsögur
Tijdens een reis door Canada die Hellema in 1988 maakte en waarvan hij in dit boek in het verhaal `Algonquin Park verslag doet, werd hij enkele malen onontkoombaar met zichzelf en met Europa geconfronteerd. Ook tijdens zijn jaren in de Twentse textielindustrie bleken toen hij daarvan in 1986 het bestek opmaakte de confrontaties legio te zijn geweest. Maar wat en dat is de vraag die Hellema zich stelde en die hij met dit boek probeert te beantwoorden is er in feite in zijn geheugen blijven hangen uit de tijd dat de `geschiedenis van Europa doormidden brak .
Hij maakt gebruik van een aantal plaatsnamen die gesitueerd in de periode van zijn herinneringen beelden en gedachten oproepen; de keuze van die plaatsnamen werd associatief bepaald door de gebeurtenissen die in de verhalen `Twente en `Algonquin Park worden verteld. En dan blijkt het anekdotische en het fragmentarische van wat hem in eerste aanleg in gedachten komt.
Hellema heeft de moed om dit onopgesmukt aan de lezer aan te bieden. Want, zegt hij, `het gaat ons niet om een reconstructie van wat er gebeurd is. Daarvoor is het te laat.
© 2013 Querido (Rafbók): 9789021444628
Útgáfudagur
Rafbók: 14 februari 2013
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Hlustaðu og lestu á sama tíma
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
3290 kr /mánuði
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
Byrjar á 3990 kr /mánuður
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
3990 kr /mánuði